Կոսովոյի ոստիկանությունը երկրամասի հյուսիսում կրակ Է բացել բողոքավորների վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չճանաչված Կոսովոյի ոստիկանությունը երկրամասի հյուսիսի Զվեչան քաղաքում կրակ Է բացել բողոքավորների վրա, մեկ մարդ վիրավորվել Է: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 13-ին այդ մասին հայտնել Է Kosovo Online պորտալը: «Վերքը հասցված Է հրազենով կրծքավանդակի շրջանում:
Վնասված են թիակը եւ կողոսկրը, պատրաստում ենք վիրահատարանը՝գնդակը հանելու համար: Վիրավորը ծանր վիճակում գտնվում Է ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունքում»,- մեջբերում Է պորտալը վիրաբույժ Զլատան Էլեկի՝ Կոսովկա Միտրովիցեի կլինիկական հիվանդանոցի ղեկավարի խոսքը: Հաղորդվում Է, որ տուժածին կրակել են թիկունքին:
Պորտալը հայտնում Է, որ Կոսովոյի ոստիկանությունն սկսել Է հեռանալ Զվեչանից եւ հարապարկում Է բազմաթիվ կրակված պարկուճների տեսակադրեր այն վայրից, որտեղ գտնվել են պրիշտինցի ոստիկանները, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: полиция Косова открыла огонь по протестующим на севере края
Полиция непризнанного Косова открыла огонь по протестующим на севере края в городе Звечан, один человек ранен. Об этом сообщил в среду портал Kosovo Online.
"Ранение нанесено в область грудной клетки огнестрельным оружием. Повреждены лопатка и ребро, готовим операционную, чтобы извлечь пулю. Раненый находится в отделении интенсивной терапии в тяжелом состоянии", - цитирует портал хирурга Златана Элека, руководителя клинической больницы в Косовска-Митровице.
Сообщается, что пострадавшему стреляли в спину,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Портал сообщает, что косовская полиция начала покидать Звечан и публикует видеокадры многочисленных стреляных гильз на месте, где находились приштинские полицейские.