Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Իսպանիայի Կառավարության նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի կառավարության ղեկավար Պեդրո Սանչես Պերես-Կաստեխոնին՝ Ազգային տոնի առթիվ:
«Ձերդ գերազանցություն, ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իսպանիայի բարեկամ ժողովրդին՝ Իսպանիայի Թագավորության Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Հայաստանը մեծապես արժևորում է փոխըմբռնման և բարեկամության ոգով զարգացող հայ-իսպանական հարաբերությունները: Բարձր եմ գնահատում նաև Ձեր երկրի աջակցությունը ՀՀ-ԵՄ գործընկերության ընդլայնմանը:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով հետագայում ևս կշարունակենք զարգացնել և խորացնել մեր համագործակցությունը՝ ի շահ մեր երկրների։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություն, իսկ Ձեր երկրին՝ շարունակական բարգավաճում և առաջընթաց»։

YEREVAN, OCTOBER 12, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to President of the Government of Spain Pedro Sánchez on National Day, Pashinyan’s Office said.
I warmly congratulate you and the friendly people of Spain on the National Day of the Kingdom of Spain.
Armenia greatly values the Armenian-Spanish relations developing in the spirit of mutual understanding and friendship. I also appreciate your country’s support to the expansion of the Armenia-EU partnership.
I am confident that with joint efforts we will continue to develop and deepen our cooperation in the future for the benefit of our countries.