Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Իսպանիայի Կառավարության նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի կառավարության ղեկավար Պեդրո Սանչես Պերես-Կաստեխոնին՝ Ազգային տոնի առթիվ:
«Ձերդ գերազանցություն, ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իսպանիայի բարեկամ ժողովրդին՝ Իսպանիայի Թագավորության Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Հայաստանը մեծապես արժևորում է փոխըմբռնման և բարեկամության ոգով զարգացող հայ-իսպանական հարաբերությունները: Բարձր եմ գնահատում նաև Ձեր երկրի աջակցությունը ՀՀ-ԵՄ գործընկերության ընդլայնմանը:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով հետագայում ևս կշարունակենք զարգացնել և խորացնել մեր համագործակցությունը՝ ի շահ մեր երկրների։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություն, իսկ Ձեր երկրին՝ շարունակական բարգավաճում և առաջընթաց»։

Никол Пашинян поздравил председателя правительства Испании
Премьер-министр Никол Пашинян по случаю Национального праздника направил председателю правительства Испании Педро Санчесу Перес-Кастехону поздравительное послание.
«Ваше Превосходительство! От всего сердца поздравляю Вас и народ Испании с Национальным праздником Королевства Испания.
Армения высоко ценит армяно-испанские отношения, развивающиеся в духе взаимопонимания и дружбы. Я признателен Вашей стране за содействие расширению партнерства Армения-ЕС.
Уверен, что совместными усилиями мы продолжим развивать и углублять наше сотрудничество во благо наших стран.