Արցախի նախագահը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 7-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Մեծարգո՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի, Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Արցախում միշտ հիշում և բարձր ենք գնահատում Ձեր ակտիվ մասնակցությունը և ծանրակշիռ ներդրումը  2020 թ. աշնանը ռազմական գործողությունների դադարեցման ու խաղաղության հաստատման, մեր բնակչության անվտանգության ապահովման և տարածաշրջանում կայունության  պահպանման գործում:
Անգնահատելի է անձամբ Ձեր և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության դերը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում և առանձին ձևաչափերում ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ և վերջնական կարգավորման գործընթացում:
Լիահույս ենք, որ մեր երկու եղբայրական ժողովուրդների միջև դարերի ընթացքում հաստատված ջերմ ու անկեղծ բարեկամությունն էլ ավելի կամրապնդվի ու կխորանա:
Մեծարգո՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի, Մեկ անգամ ևս ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ և մաղթում քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

President of Artsakh sends birthday greetings to Putin
YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik Harutyunyan sent a congratulatory telegram to Russian President Vladimir Putin on his birthday.
Felicitating the Russian president on behalf of the people and government of Artsakh, president Harutyunyan said: “Your active participation and significant contribution in ending the military actions in the autumn of 2020 and establishing peace, as well as ensuring the security of our population and maintaining stability in the region are always remembered and highly appreciated in Artsakh. Your personal and the Russian government’s role in the OSCE Minsk Group and individual formats for the peaceful and final resolution of the Azerbaijan-Karabakh conflict is invaluable. We hope that the warm and sincere friendship established during centuries between our brotherly peoples will further strengthen and deepen.
Honorable President Putin, I once again cordially congratulate you on your birthday and wish you robust health, great successes and all the best.”