Արցախի նախագահը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 7-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Մեծարգո՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի, Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Արցախում միշտ հիշում և բարձր ենք գնահատում Ձեր ակտիվ մասնակցությունը և ծանրակշիռ ներդրումը  2020 թ. աշնանը ռազմական գործողությունների դադարեցման ու խաղաղության հաստատման, մեր բնակչության անվտանգության ապահովման և տարածաշրջանում կայունության  պահպանման գործում:
Անգնահատելի է անձամբ Ձեր և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության դերը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում և առանձին ձևաչափերում ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ և վերջնական կարգավորման գործընթացում:
Լիահույս ենք, որ մեր երկու եղբայրական ժողովուրդների միջև դարերի ընթացքում հաստատված ջերմ ու անկեղծ բարեկամությունն էլ ավելի կամրապնդվի ու կխորանա:
Մեծարգո՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի, Մեկ անգամ ևս ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ և մաղթում քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

Президент Республики Арцах поздравил Владимира Путина с Днем рождения
7 октября президент Республики Арцах Араик Арутюнян в связи с Днем рождения направил президенту РФ Владимиру Путину поздравительное послание.
«Арменпресс» передает, в поздравительном послании президента Арцаха, в частности, говорится:
«От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично поздравляю Вас с Днем рождения!
В Арцахе мы всегда помним и высоко ценим Ваше активное участие и весомый вклад в  прекращении военных действий и установлении мира осенью  2020 г., в деле обеспечения безопасности нашего населения и сохранения стабильности в регионе.
Неоценима Ваша личная роль, как и роль правительства Российской Федерации в мирном и окончательном урегулировании азербайджано-карабахского конфликта в рамках Минской группы ОБСЕ и в других форматах.
Мы полны надежд, что установившаяся на протяжении веков теплая и искренняя дружба между двумя нашими братскими народами еще больше укрепится и углубится.
Многоуважаемый Владимир Владимирович, еще раз сердечно поздравляю Вас с Днем рождения и желаю крепкого здоровья, больших успехов и всех благ!».