«Արևիք» ազգային պարկի տարածքում հրդեհաշիջման աշխատանքները վերսկսվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արևիք» ազգային պարկի տարածքում հրդեհաշիջման աշխատանքները սեպտեմբերի 26-ին վերսկսվել են, ազգային պարկում կան ծխացող օջախներ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը․ հրդեհաշիջման աշխատանքներին մասնակցում են նաև «Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիր ՊՈԱԿ-ի 10 աշխատակից։
ՀՀ ԱԻՆ-ը նաև հիշեցնում է. «Սեպտեմբերի 22-ին, ժամը 06։15-ին «Արևիք» ազգային պարկի տարածքում հրդեհաշիջման աշխատանքները վերսկսվել են. աշխատանքներին մասնակցել են 125 փրկարար ծառայող, 70 զինծառայող և «Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիր ՊՈԱԿ-ի 12 աշխատակից։
Դեպքի վայրում է գտնվել ՓԾ տնօրեն, փ/ծ գնդապետ Արմեն Գասպարյանը։
Մթության պատճառով հրդեհաշիջման աշխատանքները ժամանակավորապես դադարեցվել են․ փրկարարների կողմից սահմանվել է հերթապահություն։
Սեպտեմբերի 23-ին «Արևիք» ազգային պարկի տարածքում հրդեհաշիջման աշխատանքները վերսկսվել են. աշխատանքներին մասնակցել են 70 փրկարար ծառայող և «Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիր ՊՈԱԿ-ի 20 աշխատակից։
Հրդեհաշիջման աշխատանքները ղեկավարել է ՓԾ տնօրենի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Տիգրան Պետրոսյանը։
«Արևիք» ազգային պարկի տարածքում հրդեհաշիջման աշխատանքները ժամանակավորապես դադարեցվել են․ «Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիր ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցների կողմից սահմանվել է հերթապահություն։
Սեպտեմբերի 24-ին «Արևիք» ազգային պարկի տարածքում հրդեհաշիջման աշխատանքները վերսկսվել են. կան ծխացող օջախներ։ Հրդեհաշիջման աշխատանքներին մասնակցել են 70 փրկարար ծառայող և «Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիր ՊՈԱԿ-ի 20 աշխատակից։
Դեպքի վայրում է գտնվել ՓԾ տնօրենի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Տիգրան Պետրոսյանը։
Մթության պատճառով հրդեհաշիջման աշխատանքները ժամանակավորապես դադարեցվել են․ «Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիր ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցների կողմից սահմանվել է հերթապահություն։
Սեպտեմբերի 25-ին «Արևիք» ազգային պարկի տարածքում հրդեհաշիջման աշխատանքները վերսկսվել են․ աշխատանքներին մասնակցել են 70 փրկարար ծառայող և «Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիր ՊՈԱԿ-ի 20 աշխատակից։

Возобновились работы по пожаротушению на территории Национального парка «Аревик»
26 сентября на территории Национального парка «Аревик» возобновлены работы по пожаротушению, в парке все еще есть дымящиеся очаги.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехала оперативная группа областного управления Спасательной службы МЧС Республики Армения.В тушении пожаров принимают участие также 10 сотрудников ГНКО биосферного заповедника «Зангезур».
МЧС РА также напоминает хронику:«22 сентября в 06:15 часов возобновились работы по тушению пожара на территории Национального парка «Аревик».В работах приняли участие 125 спасателей, 70 военнослужащих и 12 сотрудников ГНКО биосферного заповедника «Зангезур».На месте происшествия находился директор Спасательной службы МЧС РА полковник с/с Армен Гаспарян.Из-за темноты работы по тушению пожаров временно остановлены․Спасатели установили дежурство.
23 сентября на территории национального парка «Аревик» возобновились работы по тушению пожаров.В работах приняли участие 70 спасателей и 20 сотрудников ГНКО биосферного заповедника «Зангезур».Работы по тушению пожаров возглавил заместитель директора Спасательной службы МЧС РА полковник с/с Тигран Петросян.
Работы по тушению пожара на территории Национального парка «Аревик» временно прекращены․Сотрудники ГНКО биосферного заповедника «Зангезур» установили дежурство.
24 сентября на территории Национального парка «Аревик» возобновились работы по тушению пожаров.Есть дымящиеся очаги.В тушении пожара приняли участие 70 спасателей и 20 сотрудников ГНКО биосферного заповедника «Зангезур».На месте находился заместитель директора Спасательной службы МЧС РА полковник с/с Тигран Петросян.
Из-за темноты работы по тушению пожаров временно остановлены․Сотрудники ГНКО биосферного заповедника «Зангезур» установили дежурство.
25 сентября возобновились работы по тушению пожаров на территории Национального парка «Аревик»․В работах приняли участие 70 спасателей и 20 сотрудников ГНКО биосферного заповедника «Зангезур».
На месте находился заместитель директора Спасательной службы МЧС РА полковник с/с Тигран Петросян.
Работы по тушению пожаров временно приостановлены․На территории Национального парка «Аревик» установлено дежурство».