COVID-19. Հայաստանում հաստատվել է վարակվելու 507, առողջացման 489, մահվան 14 նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում սեպտեմբերի 19-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 253 600 դեպք, որոնցից 236 088-ն` առողջացման, 5131-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11 190 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 651 454 թեստավորում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, սեպտեմբերի 18-ին կատարվել է 5436 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 507 նոր դեպք: Գրանցվել է առողջացման 489, մահվան 14 նոր դեպք:
Նույն օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1191 է:

COVID-19:  в Армении подтверждено 507 случаев заражения, 489 случаев выздоровления, 14 случаев смерти
COVID-19:  в Армении подтверждено 507 случаев заражения, 489 случаев выздоровления,
14 случаев смерти
По состоянию на 11:00 часов 19 сентября, в целом  в Армении было подтверждено 253 600 случаев заболевания коронавирусом, из которых 236 088 случаев выздоровления, а 5 131 случай смерти. 11190 пациентов в настоящее время проходят лечение от коронавируса. Всего было проведено 1 651 454 теста.
Как сообщили Арменпресс в Министерстве здравоохранения Республики Армения, 18 сентября было проведено 5436 тестов, по результатам  которых  подтверждено 507 новых случаев заболевания коронавирусом. Зарегистрировано 489 случаев выздоровления и 14 случаев смерти.
В этот же день было зарегистрировано 4 случая смерти, когда пациент  болел коронавирусной инфекцией, но смерть наступила  от другого заболевания. Общее количество таких случаев - 1191.