Կանոնների խախտման հետևանքով պահեստազորի սերժանտը մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել. ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետերից մեկում, սեպտեմբերի 13-ին, ժամը 22:00-ի սահմաններում, նախնական տվյալներով` մարտական ծառայության կազմակերպման կանոնների խախտման հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պահեստազորի սերժանտ, 1978թ. ծնված Մկրտիչ Սերյոժայի Հովակիմյանը:
Դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու նպատակով կատարվում է քննություն:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

YEREVAN, SEPTEMBER 14, ARMENPRESS. An active duty reservist of the Armenian Armed Forces died after suffering “according to preliminary information a fatal gunshot wound as a result of violation of the rules of organizing combat service”, the Armenian Ministry of Defense said.
It said the incident took place around 22:00, September 13 in a military outpost at the south-eastern direction.
The victim is Sergeant Mkrtich Hovakimyan (born 1978).
“An investigation is underway to fully determine the circumstances of the incident,” the Ministry of Defense said and conveyed condolences to the family and friends of the Sergeant.