Ադրբեջանից երկու գերի է վերադարձել հայրենիք
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սեպտեմբերի 7-ին Ադրբեջանի Հանրապետությունից Հայաստանի Հանրապետություն է վերադարձվել ՀՀ երկու քաղաքացի: Նրանց փոխարեն ադրբեջանական կողմին է փոխանցվել Արցախում կալանավորված ադրբեջանցի զինծառայող Ջամիլ Բաբաևը, որն օգոստոսի 25–ին ապօրինի հատել էր սահմանն ու մտել Արցախի Մարտակերտի շրջանի տներից մեկը։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԱԾ-ից։
Գերիների վերադարձը ՀՀ տեղի է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի միջնորդությամբ։
Վերադարձված 2 քաղաքացիները հուլիսի 14-ին Սև լճի տարածքից անհետացած ՀՀ հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՀՀ ԶՈւ N զորամասի զինծառայողներ Արթուր Նալբանդյանն ու Արամայիս Տոռոզյանն են:

Двое пленных армянских военнослужащих вернулись на Родину
Двое граждан Армении 7 сентября вернулись в Республику Армения из Азербайджана. Вместо них Азербайджану был передан задержанный в Арцахе азербайджанский солдат Джамиль Бабаев, который 25 августа незаконно пересек границу и проник в один из домов в Мартакертском районе Арцаха. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе СНБ Армении.
Возвращение пленных в Армению произошло при посредничестве командующего миротворческим контингентом Российской Федерации генерал-лейтенанта Рустама Мурадова.
Двое вернувшихся граждан - Артур Налбандян и Арамаис Торозян, военнослужащие войсковой части N ВС Армении, которые случайно оказались на подконтрольной азербайджанским ВС территории в районе озера Сев Лич в результате плохих погодных условий 14-го июля.