Հայաստանը և Ուրուգվայն ունեն երկկողմ կապերի ընդլայնման հսկայական ներուժ. Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Ուրուգվայի նախագահին
Հայաստանը և Ուրուգվայն ունեն երկկողմ կապերի ընդլայնման հսկայական ներուժ.
Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Ուրուգվայի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ, շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության նախագահ Լուիս Ալբերտո Լակալե Պոուին:
«Հայ-ուրուգվայական հարաբերությունները հիմնված են փոխադարձ վստահության, հարգանքի և համակրանքի վրա: Երկու երկրների համագործակցությանը մեծապես նպաստում է նաև տեղի մեծաթիվ հայ համայնքը: Հայաստանը և Ուրուգվայն ունեն երկկողմ կապերի ընդլայնման հսկայական ներուժ։ Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մեր երկրների միջև փոխգործակցությունը կզարգացնենք և կխորացնենք՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,-  «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասված է նախագահ Արմեն Սարգսյանի ուղերձում։

У Армении и Уругвая есть огромный потенциал для расширения связей: Армен Саркисян поздравил президента Уругвая
У Армении и Уругвая есть огромный потенциал для расширения связей: Армен Саркисян
поздравил президента Уругвая
ЕРЕВАН, 25 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Президент Армен Саргсян направил поздравительное послание Президенту Республики Уругвай Луису Альберто Лакале Поу по случаю национального праздника страны - Дня независимости.
«Армяно-уругвайские отношения основаны на взаимном доверии, уважении и симпатии. Сотрудничеству двух стран во многом способствует большая армянская община. Армения и Уругвай имеют огромный потенциал для расширения двусторонних связей. Я убежден, что совместными усилиями мы будем развивать и углублять сотрудничество между нашими странами на благо наших народов», - сообщает «Арменпресс» со ссылкой на послание президента Армена Саргсяна.