ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովում շարունակվում են օգոստոսի 2-ին մեկնարկած նիստի աշխատանքները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝  օգոստոսի 4-ի նիստում նախատեսվում է անցկացնել ԱԺ նախագահի երկրորդ տեղակալի ընտրության քվեարկությունը:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը խորհրդարանի նախագահի տեղակալի պաշտոնում առաջադրել է Հակոբ Արշակյանի թեկնածությունը: ԱԺ նախագահի երրորդ տեղակալի թեկնածուն ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցությունից Իշխան Սաղաթելյանն է:
Նախորդ նիստում ԱԺ-ն նախագահի տեղակալի պաշտոնում փակ գաղտնի քվեարկությամբ ընտրել էր ՔՊ-ից Ռուբեն Ռուբինյանին:
Նախագահի տեղակալների ընտրություններից հետո խորհրդարանը կանցնի մշտական հանձնաժողովների նախագահների ընտրությանը: Խմբակցությունները ներկայացրել են նաև ԱԺ մշտական հանձնաժողովներ ստեղծելու մասին նախաձեռնություններ:

Национальное собрание продолжает работу первой сессии
В Национальном собрании Армении продолжается работа заседания, начавшегося 2 августа. Как передает «Арменпресс», на заседании 4 августа планируется провести голосование по выборам второго вице-спикера НС Армении.
Фракция «Гражданский договор» выдвинула на это пост кандидатуру Акопа Аршакяна. Кандидат на пост третьего заместителя председателя НС - Ишхан Сагателян из оппозиционной фракции «Айастан».
На предыдущем заседании НС на должность вице-спикера тайным закрытым голосованием был избран Рубен Рубинян из ГД.
После выборов вице-спикеров Парламент перейдет к выборам председателей постоянных комиссий. Фракции представили и инициативы о создании постоянных комиссий НС.