Երևանում կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի 2 հանդիպում
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում հուլիսի 29-ին կկայանան ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի երկրորդ փուլի 2 պատասխան հանդիպումներ, որոնց մրցավարների տեսուչները կլինեն Հայաստանից:
Ղազախստանի և Բելառուսի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների դիմել էին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային՝ խնդրելով իրենց ակումբների մասնակցությամբ հանդիպումներն անցկացնել Երևանում:
Այսպիսով, հուլիսի 29-ին՝ ժամը 17:00-ին՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, կկայանա «Շախտյոր Կարագանդա» (Ղազախստան)-«Ստյաուա» (Ռումինիա) պատասխան հանդիպումը, որի մրցավարների տեսուչը կլինի ՀՖՖ տեսուչ Գևորգ Հովհաննիսյանը:
Հուլիսի 29-ին՝ ժամը 20:00-ին՝ ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում, կկայանա «Դինամո Բրեստ» (Բելառուս)-«Վիկտորիա Պլզեն» (Չեխիա) հանդիպումը, որի մրցավարների տեսուչը կլինի ՀՖՖ տեսուչ Կարեն Նալբանդյանը:
Երկու հանդիպումներն էլ կանցկացվեն առանց հանդիսականների: Մեդիայի ներկայացուցիչները ևս չեն կարողանա ներկա լինել հանդիպմանը:

В Ереване состоятся 2 матча Лиги конференций УЕФА
29-го июля в Ереване состоятся 2 ответных матча второго раунда Лиги конференций УЕФА, на которых будут судить судьи из Армении.
Федерации футбола Казахстана и Беларуси обратились в Федерацию футбола Армении с просьбой матчи с участием своих клубов провести в Ереване.
Таким образом, 29-го июля в 17: 00 на Республиканском стадионе имени Вазгена Саргсяна состоится ответный матч «Шахтер Караганда» (Казахстан) - «Стяуа» (Румыния), инспектором арбитров которого будет инспектор ФФА Геворг Ованнесян.
29-го июля в 20:00 в техническом центре ФФА/Академии футбола состоится матч «Динамо Брест» (Беларусь) - «Виктория Пльзень» (Чехия), инспектором арбитров которого будет инспектор ФФА Карен Налбандян.