Նաիրա Զոհրաբյանը հիմնադրել է իրավապաշտպան ՀԿ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախկին անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարել է համախոհների ու գործընկերների հետ «Անվտանգություն եւ ժողովրդավարություն» իրավապաշտպան հասարակական կազմակերպության գործունեության մեկնարկի մասին։
«Մեր օրակարգը մեծ է՝ մարդու իրավունք, բնականաբար՝ նաեւ ռազմագերիների, անհետ կորածների խնդիրներ, քաղաքական մոնիթորինգ, ժողովրդավարության եւ անվտանգության հարցեր։ Քաղաքական նախապատվություն եւ կամ ինչ-որ մեկի քաղաքական շահի սպասարկում չկա ու չի լինելու։
Մեր մշտադիտարկման թիրախում լինելու է թե՛ իշխանությունը, թե՛ ընդդիմությունը։
Կա՛ եւ լինելու է մեկ օրակարգ ու մեկ շահ՝ Հայաստանի ու քաղաքացու օրակարգն ու շահը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ «Ֆեյսբուք»-ում գրել է Զոհրաբյանը։
Նա ընդգծել է, որ թեպետ բարդ է լինելու լսելի դառնալ, սակայն իրենք փորձելու են անել հնարավոր ամեն բան: «Փորձելու ենք, որովհետեւ այս ընտրությունները ոչ միայն չլուծեցին երկրի համակարգային խնդիրները, այլեւ կոսմետիկ սվաղի տակ փակելով՝ խորացրեցին ազատ անկման անկյունը։
Փորձելու ենք, որովհետեւ ամեն ինչ շատ ու շատ պարզ է՝ այս արհավիրքը կանգնեցնել է պետք։
Հունիսի 20-ի ընտրությամբ թիվ մեկ այդ հարցը չլուծվեց, որովհետեւ ո՛չ իշխանությունը եւ ո՛չ էլ ընդդիմությունը իրենց առջեւ նման խնդիր, պարզվեց, չէին էլ դրել»,- եզրափակել է Նաիրա Զոհրաբյանը։

Наира Зограбян создала правозащитную общественную организацию
Бывший член партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян объявила о создании (с единомышленниками и партнерами) и начале  работы правозащитной О/О «Безопасность и демократия».
«У нас обширная повестка дня:  конечно, права человека, а также вопросы военнопленных, пропавших без вести, политический мониторинг, вопросы демократии и безопасности. Нет и не будет политического никакого предпочтения и/или обслуживания чьих-либо политических интересов.
Объектом нашего мониторинга станут и правительство, и оппозиция.
Есть и будет лишь одна повестка  дня и один интерес — повестка и интерес Армении и гражданина», - ,  как передает Арменпресс, написала в Facebook Наира Зограбян.
Она подчеркнула, что хотя будет довольно сложно быть услышанными, но они постараются сделать для этого  все возможное.
«Мы очень постараемся, потому что эти выборы не только не решили системных проблем страны, но и увеличили угол свободного падения, замазав его косметической штукатуркой.
Мы постараемся еще и потому, что отныне все яснее ясного — эту катастрофу нужно остановить.
Вопрос номер один на выборах 20 июня так и не был решен, потому что, как оказалось, ни правительство, ни оппозиция перед собой  таковую даже не ставили», - заключила Наира Зограбян.