Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 250 նոր դեպք, առողջացել 162 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հուլիսի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 250 նոր դեպք, առողջացել է 162 քաղաքացի, գրանցվել է մահվան 5 նոր դեպք: Մեկ օրում կատարվել է 6527 թեստավորում: Թեստավորման ընդհանուր թիվն այսպիսով հասել է 1 299 599-ի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ առողջապահության նախարարության հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Ընդհանուր առմամբ արձանագրվել է մահվան 1115 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 228 632 դեպք, որոնցից 218 958-ն առողջացման, 4584-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3975 պացիենտ:

COVID-19: в Армении подтверждено 250 новых случаев, выздоровели 162 человека
По состоянию на 11:00 часов  24 июля в Армении подтверждено 250 новых случаев заболевания коронавирусом, выздоровели 162 гражданина, зарегистрировано 5 новых случаев смерти. За сутки  проведено 6527 тестов. Таким образом, общее количество тестов составляет  1,299,599.
Как  передает Арменпресс,  об этом сообщает сайт  Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения Республики Армения.
Накануне было зарегистрировано 2 случая смерти, когда пациенты  болели COVID-19, но смерть наступила в результате  другого заболевания. В общей сложности   зарегистрировано 1115 случаев смерти, когда пациенты были инфицирован коронавирусом, но умерли от другого заболевания.
В целом подтверждено 228 632 случая заболевания коронавирусом, из которых 218 958 случаев излечения  и 4584 - смерти.