Լին Թրեյսին անդրադարձել է ԼՂ-ում հակամարտության հետևանքով տեղահանված ընտանիքներին աջակցելու ԱՄՆ ջանքերին
Լին Թրեյսին անդրադարձել է ԼՂ-ում հակամարտության հետևանքով տեղահանված
ընտանիքներին աջակցելու ԱՄՆ ջանքերին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին հանդիպել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի պաշտոնակատար Նարեկ Մկրտչյանի հետ՝ քննության առնելով մարդկանց թրաֆիքինգի դեմ պայքարում Հայաստանի ձեռքբերումները։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունից:
Նշվում է, որ դեսպանն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղում ու դրա շուրջ ծավալված հակամարտության հետևանքով տեղահանված ընտանիքներին աջակցելու ու նրանց իրավունքները պաշտպանելու ուղղությամբ Միացյալ Նահանգների ջանքերին։

Ambassador discusses US government’s efforts to help families displaced by NK conflict with Armenian minister of labor
Ambassador discusses US government’s efforts to help families displaced by NK conflict with
Armenian minister of labor
YEREVAN, JULY 23, ARMENPRESS. Ambassador of the United States to Armenia Lynne Tracy met with caretaker Minister of Labor and Social Affairs Narek Mkrtchyan discussing Armenia’s achievements in combating trafficking in persons, the US Embassy told Armenpress.
The Ambassador discussed the US government’s efforts to help families displaced by the conflict in and around Nagorno Karabakh as well as to help protect labor rights.