Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության մեկ դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախում հունիսի 25-ի ժամը 11։00-ի դրությամբ կորոնավիրուսային հիվանդության մեկ նոր դեպք։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից։ Մեկ օրում կատարվել է 39 թեստավորում։ Թեստավորման ընդհանուր թիվն, այսպիսով, Արցախում հասել է 26 203-ի։ Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2 888 դեպք։ 2021 թվականի սկզբից կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 8 751 քաղաքացու հետազոտություն, որից 904-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։
Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին Արցախում ստացիոնար բուժում է ստանում 11 վարակակիր, իսկ թեթև hիվանդները ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:

В Арцахе подтвержден один случай заболевания коронавирусом
ЕРЕВАН, 25 ИЮНЯ, АРМЕНПРЕСС. Один новый случай заболевания коронавирусом в Арцахе по состоянию на 25 июня в 11:00.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Минздрав Арцаха. За один день было проведено 39 тестов. Таким образом, общее количество тестов в Арцахе достигло 26 203. Подтверждено 2888 случаев заболевания коронавирусом. С начала 2021 года 8751 гражданин прошел лабораторный скрининг на коронавирус, из них 904 человека дали положительный результат.
В настоящее время в Арцахе проходят стационарное лечение от коронавируса одиннадцать инфицированных людей, а больные столбняком получают амбулаторное лечение на дому.