Էդվարդ Միրզոյանի 100-ամյակին համերգային երեկո կանցկացվի Դիլիջանում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոմպոզիտոր, մանկավարժ, ՀՀ և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, մշակութային, հասարակական գործիչ Էդվարդ Միրզոյանի 100-ամյա հոբելյանի առթիվ հուլիսի 10-ին Դիլիջանի Էդվարդ Միրզոյանի անվան կոմպոզիտորների միության ստեղծագործական տան Բեթհովենի անվան դահլիճում համերգային երեկո է նախատեսվում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ համերգին հանդես կգա Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր` Վահան Մարտիրոսյան):
Նվագախումբը կղեկավարի դիրիժոր Վահան Մարտիրոսյանը: Կհնչեն Միրզոյանի ստեղծագործությունները:
Միջոցառումն իրականացնում են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը, Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնը:

Концерт к 100-летию Эдварда Мирзояна пройдет в Дилижане
10 июля в Бетховенском зале Дома творчества Союза композиторов имени Эдварда Мирзояна в Дилижане состоится концерт по случаю 100-летия композитора, педагога, народного артиста Республики Армения, СССР, культурного и общественного деятеля Эдварда Мирзояна.
Как сообщает «Арменпресс», выступит Государственный камерный оркестр Армении (художественный руководитель - главный дирижер - Ваан Мартиросян).
Оркестром дирижирует дирижер Ваан Мартиросян. Будут исполнены произведения Эдварда Мирзояна.
Мероприятие организовано Министерством образования, науки, культуры и спорта Республики Армения и Национальным центром камерной музыки.