Ծննդյան օրվա առթիվ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ,կ ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նա բարձր է գնահատել նախագահ Արմեն Սարգսյանի ավանդը Հայաստանի միջազգային դիրքերի ամրապնդման և հայ-ղազախական հարաբերությունների զարգացման գործում:
«Համոզված եմ, որ բարձր մակարդակով մեր կառուցողական երկխոսությունը շարունակելը հետագայում ևս կնպաստի հայ-ղազախական համագործակցության ընդլայնմանն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակներում: Այն լիովին համապատասխանում է Հայաստանի Հանրապետության և Ղազախստանի Հանրապետության շահերին»,- մասնավորապես ասված է Տոկաևի շնորհավորական ուղերձում:

YEREVAN, JUNE 23, ARMENPRESS. President of the Republic of Kazakhstan, Kassym-Jomart Tokayev, sent a congratulatory message to the President of the Republic, Armen Sarkissian, on his birthday, the Armenian President’s Office told Armenpress.
He highly appreciated President Armen Sarkissian's contribution to the strengthening of Armenia's international position and the development of Armenian-Kazakh relations.
“I am convinced that continuing our constructive dialogue at a high level will further contribute to the expansion of Armenian-Kazakh cooperation both within the framework of bilateral and integration alliances. It fully corresponds to the interests of the Republic of Armenia and the Republic of Kazakhstan”, reads the congratulatory message of Tokayev.