Մենք կձևավորենք ազգային համաձայնության կառավարություն. Էդմոն Մարուքյանի ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ցուցակը գլխավորող Էդմոն Մարուքյանը հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ հանդես է եկել հայ ժողովրդին ուղղված ուղերձով: «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է Մարուքյանի ուղերձը.
«Հայոց պատմությունը ցույց է տալիս, որ երբ մեր իշխանական տները արտաքին սպառնալիքները թողած միմյանց դեմ են պայքարել, միմյանց դեմ են կռվել, թշնամին օգտվելով այդ իրավիճակից հարձակվել են մեր պետականության, մեր թագավորության վրա եւ անկում են ապրել համ թագավորությունը, համ իշխանական տները:
Հարյուրամյակներ անց հայ ժողովուրդը ձեռք է բերում պետականություն, այդ օրվանից 30 տարի անց հայ ժողովուրդը կրկին պառակտված է իրար ատող խմբերով, իրար դեմ պայքարելով եւ թշնամին կրկին օգտվում է հայ ժողովրդի ներքին պառակտվածությունից ու թուլությունից: Եվ կրկին հայ ժողովուրդն իր պատմությունից դասեր չքաղելով պայքարում է իրար դեմ՝ ատելության, բռնության քարոզչություն, որն, ըստ էության, հասել է իր գագաթնակետին:
Հունիսի 20-ին հնարավորություն է ստեղծվել պատմությունից դասեր քաղելով վերջ տալ երկրի պառակտվածությանը, ատելությանը, բռնության քարոզին եւ այս անհաշտ միջավայրին:
Սիրելի հայրենակիցներ, հունիսի 20-ին գնացեք ընտրական տեղամաս, վերցրեք թիվ 9 քվեաթերթիկը եւ ասեք, որ դուք համերաշխության, համախմբման եւ երկրի ներսում հաշտությունը վերականգնելու կողմնակից եք, եւ մենք կձեւավորենք ազգային համաձայնության կառավարություն, որը երկիրը դուրս կհանի այս ծանր, բարդ իրավիճակից դեպի զարգացման հուն: Աստված պահապան բոլորիս»:

‘We will form government of national consent’ – Bright Armenia party’s Marukyan addresses nation ahead of snap polls
‘We will form government of national consent’ – Bright Armenia party’s Marukyan addresses
nation ahead of snap polls
YEREVAN, JUNE 18, ARMENPRESS. Edmon Marukyan, who is leading the Bright Armenia party’s electoral list for the June 20 snap parliamentary elections, has addressed the Armenian people ahead of the snap polls.
“The Armenian history shows that when our ruling houses have fought against one another leaving aside the external threats, the enemy, by using this situation, has attacked our statehood, our kingdom, and both the kingdom and the ruling houses fell.
Centuries later the Armenian people gained statehood, and 30 years after that today the Armenian people are again divided by groups hating one another, fighting against each other, and the enemy is again taking advantage of the Armenian people’s internal division and weakness. And the Armenian people again are fighting against one another without any lessons learnt from the history – hatred, violence propaganda, which, in fact, has reached its peak.
On June 20 there is an opportunity to put end to the country’s division, the hatred, violence propaganda and this irreconcilable environment, by learning lessons from the history.
Go to a polling station on June 20, take the ballot N9 and state that you support solidarity, unity and reconciliation within the country, and we will form the government of national consent which will get out the country of this difficult situation towards the development path.