Մենք կձևավորենք ազգային համաձայնության կառավարություն. Էդմոն Մարուքյանի ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ցուցակը գլխավորող Էդմոն Մարուքյանը հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ հանդես է եկել հայ ժողովրդին ուղղված ուղերձով: «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է Մարուքյանի ուղերձը.
«Հայոց պատմությունը ցույց է տալիս, որ երբ մեր իշխանական տները արտաքին սպառնալիքները թողած միմյանց դեմ են պայքարել, միմյանց դեմ են կռվել, թշնամին օգտվելով այդ իրավիճակից հարձակվել են մեր պետականության, մեր թագավորության վրա եւ անկում են ապրել համ թագավորությունը, համ իշխանական տները:
Հարյուրամյակներ անց հայ ժողովուրդը ձեռք է բերում պետականություն, այդ օրվանից 30 տարի անց հայ ժողովուրդը կրկին պառակտված է իրար ատող խմբերով, իրար դեմ պայքարելով եւ թշնամին կրկին օգտվում է հայ ժողովրդի ներքին պառակտվածությունից ու թուլությունից: Եվ կրկին հայ ժողովուրդն իր պատմությունից դասեր չքաղելով պայքարում է իրար դեմ՝ ատելության, բռնության քարոզչություն, որն, ըստ էության, հասել է իր գագաթնակետին:
Հունիսի 20-ին հնարավորություն է ստեղծվել պատմությունից դասեր քաղելով վերջ տալ երկրի պառակտվածությանը, ատելությանը, բռնության քարոզին եւ այս անհաշտ միջավայրին:
Սիրելի հայրենակիցներ, հունիսի 20-ին գնացեք ընտրական տեղամաս, վերցրեք թիվ 9 քվեաթերթիկը եւ ասեք, որ դուք համերաշխության, համախմբման եւ երկրի ներսում հաշտությունը վերականգնելու կողմնակից եք, եւ մենք կձեւավորենք ազգային համաձայնության կառավարություն, որը երկիրը դուրս կհանի այս ծանր, բարդ իրավիճակից դեպի զարգացման հուն: Աստված պահապան բոլորիս»:

Мы сформируем правительство национального согласия: послание Эдмона Марукяна
Эдмон Марукян, возглавляющий предвыборный список партии «Просвещенная Армения», в преддверии внеочередных парламентских выборов 20 июня, обратился к армянскому народу. «Арменпресс» представляет послание Эдмона Марукяна.
«История Армении показывает, что, когда наши правящие дома оставив внешние угрозы, сражались друг против друга, враг воспользовавшись этой ситуацией, нападал на наш государство, наши царства, и в результате наши царства и правящие дома пали.
Спустя столетия армянский народ обрел государственность, а 30 лет спустя армянский народ снова был разделен враждующими группировками, воюющими друг против друга, и враг снова воспользовался внутренним разделением и слабостью армянского народа. И снова армянский народ борется друг против друга, не извлекая уроков из своей истории, снова пропаганда ненависти и насилия, которая, по сути, достигла своего апогея.
20 июня представится возможность положить конец расколу страны, ненависти, пропаганде насилия и этой непримиримой среде, и извлечь уроки из истории.
Дорогие соотечественники, 20 июня идите на избирательные участки, выберете бюллетень № 9 и скажите, что вы за солидарность, укрепление и восстановление мира внутри страны, и мы сформируем правительство национального согласия, которое выведет страну из этой сложной ситуации.