Պայքարել և ոտքի կանգնել. «5165» շարժման ներկայացուցիչներն այցելել են Գեղարքունիքի մարզ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «5165» շարժման ներկայացուցիչները նախընտրական քարոզարշավի 5-րդ օրը եղել են Գեղարքունիքի մարզում, այցելել են Գավառ և Մարտունի քաղաքներ, քաղաքացիներին ծանոթանացրել են քաղաքական ուժի նախընտրական ծրագրին: Քարոզարշավին քաղաքացիները զրուցել են շարժման հիմնադիրների հետ, սահմանել են մարզի համար կենսական նշանակության առաջնահերթությունները։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ շարժման առաջնորդ Կարին Տոնոյանը քաղաքացիների հետ անհատական հանդիպումների ժամանակ նշել է, որ պետք է ցույց տալ աշխարհին, որ պարտությունը մեզ չի կոտրել և մենք պատրաստ ենք պայքարել և ոտքի կանգնել:
«Մենք կարևորում ենք մարդու արհեստավարժությունն ու նվիրվածությունը հայրենիքին։ Ազգային պետության կառուցում և հզորացում հնարավոր է միայն այն դեպքում, եթե երկիրը կառավարում են ազգային նպատակներ ունեցող և այդ ամենն իրականացնելու կամք ունեցող նվիրյալներ»,-նշել է Տոնոյանը:
«5165» շարժումը նպատակ ունի համախմբել ազգային գաղափարախոսությամբ առաջնորդվող բոլոր կիրթ մարդկանց և ստեղծել կենսունակ պետություն։

Бороться и встать на ноги. Представители движения "5165" посетили Гегаркуникскую область
Представители движения "5165"   на 5-й день предвыборной кампании, посетили города Гавар  и Мартуни Гегаркуникской  области, ознакомили  с предвыборной программой политической силы.  В ходе встречи  горожане пообщались с создателями   этого  движения, определили  жизненно важные для региона приоритеты.
Как передает Арменпресс, лидер движения Карин Тоноян в ходе личных встреч с гражданами отметила, что необходимо показать миру, что поражение не сломило нас, мы готовы бороться и встать на  ноги.
«Мы считаем важным  в человеке профессионализм и преданность Родине.  Построение и укрепление национального государства возможно только в том случае, если страной управляют люди, которые преследуют национальные цели, те, кто  готовы к этому и обладают волей осуществить это», - сказала Тоноян.
Движение «5165» направлено на объединение всех образованных людей, руководствующихся национальной идеологией — для создания жизнеспособного государства.