Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի համար խաղաղ զարգացման հնարավորություն է տեսնում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության համար խաղաղ զարգացման համար մի դարաշրջան կարող է բացվել, որպեսզի հայ ժողովուրդը կարողանա ազատ ապրել, ստեղծագործել իր հայրենիքում:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, քարոզարշավի շրջանակում Փարաքար համայնքի բնակիչների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ցուցակը գլխավորող, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Բայց խաղաղություն ասելով պետք է հասկանալ ոչ միայն արտաքին խաղաղություն, այլև ներքին խաղաղություն: Եվ պետք է արձանագրենք, որ, այո, 2021 թվականին հունիսի 20-ի ընտրությունները հենց դրա համար են, ներքին խաղաղությունը վերականգնելու համար: Այս ընտրություններում Հայաստանի ժողովուրդը գնալով ընտրատեղամաս և երրորդ քվեաթերթիկը վերցնելով առաջին հերթին քվեարկում է իր օգտին:
Ինքը քվեարկում ՝ համաձայն է, որ Հայաստանի Հանրապետությունում չլինի գող և թալանչի իշխանություն, չլինի Հայաստանի դեմ դավադրություններ պատրաստող իշխանություն»,- ասաց Փաշինյանը:

Никол Пашинян для Армении видит возможность мирного развития
Для Республики Армения может открыться эпоха мирного развития, чтобы армянский народ мог свободно жить и творить на своей родине.
Как передает «Арменпресс», об этом на встрече с жителями общины Паракар заявил возглавляющий список партии «Гражданский договор», исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян.
«Но говоря мир, нужно понимать не только внешний мир, но и внутренний мир. Мы должны констатировать, что, да, выборы 20 июня 2021 года именно для этого, для восстановления внутреннего мира. На этих выборах народ Армении, идя на избирательный участок и выберя третий бюллетень, в первую очередь проголосует именно за него.
Он проголосует, что согласен, чтобы в Армении не было воров и грабителей, не было власти, готовящей заговоры против Армении», - сказал Пашинян.