ԿԽՄԿ ներկայացուցիչները Բաքվում այցելել են Գեղարքունիքի սահմանային հատվածում գերեվարված վեց հայ զինծառայողներին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչները Բաքվում այցելել են մայիսի 27-ին վաղ առավոտյան Գեղարքունիքի մարզի սահմանային հատվածում ինժեներական աշխատանքներ կատարելիս գերեվարված վեց հայ զինծառայողներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Հայաստանում ԿԽՄԿ պատվիրակության հաղորդակցման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին, ԿԽՄԿ Բաքվի ներկայացուցիչները ծանոթացել են հայ զինծառայողների պահման պայմաններին, առողջական վիճակին և օգնել են կապ հաստատել ընտանիքների հետ:

ICRC representatives in Baku visit 6 Armenian servicemen recently taken captive by Azerbaijani forces
YEREVAN, JUNE 5, ARMENPRESS. The representatives of the International Committee of Red Cross (ICRC) in Baku visited on May 27 the 6 Armenian servicemen, who have been recently taken captive by the Azerbaijani armed forces while conducting engineering works in the Gegharkunik province border section of Armenia, ICRC Armenia Delegation’s Communications Program Head Zara Amatuni told Armenpress.
The ICRC representatives in Baku got acquainted with the detention conditions of the Armenian servicemen, their health condition and assisted them in communicating with their families.