ՀՀ և ՌԴ գլխավոր դատախազություններն ստորագրելու են համագործակցության հուշագիր
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովի հրավերով մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ՝ մասնակցելու հունիսի 2-ից 5-ը կայանալիք Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ դատախազության հանրային կապերի բաժնից, Արթուր Դավթյանը մասնակցելու է համաժողովի շրջանակում կայանալիք «Ներպետական իրավասության նկատմամբ վստահությունը որպես տնտեսության զարգացման և բիզնեսի պաշտպանության գործոն» թեմայով քննարկմանը, որին մասնակցելու են նաև օտարերկրյա պետությունների գլխավոր դատախազներ։
Այցի շրջանակներում նախատեսված է եկկողմ հանդիպում ՌԴ գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովի հետ:
Հանդիպման արդյունքում կստորագրվի ՀՀ և ՌԴ գլխավոր դատախազությունների միջև համագործակցության հուշագիր։

Будет подписан меморандум о сотрудничестве между генеральными прокуратурами Армении и РФ
Генеральный прокурор Республики Армения Артур Давтян по приглашению Генерального прокурора Российской Федерации Игоря Краснова отбыл в Санкт-Петербург для участия в Петербургском международном экономическом форуме, который состоится 2-5 июня.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе ведомства, Артур Давтян выступит на обсуждении в рамках ПМЭФ  на тему “Доверие к национальной юрисдикции как фактор развития экономики и защиты бизнеса”.
В рамках визита запланирована двусторонняя встреча с генеральным прокурором России Игорем Красновым.
По итогам встречи будет подписан меморандум о сотрудничестве между генеральными прокуратурами Республики Армения и Российской Федерации.