Հայաստանում հավատարմագրված ռազմական կցորդներն այցելել են Սյունիք
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մայիսի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կազմակերպել է Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդների այցելություն Սյունիքի մարզ` Հայաստանի տարածք Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայողների ներթափանցման արդյունքում ստեղծված իրավիճակին տեղում ծանոթանալու նպատակով: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ԶՈՒ պատասխանատու ստորաբաժանման հրամանատարության ներկայացուցիչները ռազմական կցորդներին ներկայացրել են մայիսի 12-ից հետո ստեղծված իրավիճակը և զարգացումները, հայկական կողմի ձեռնարկած գործողությունները, պատասխանել ռազմական կցորդներին հետաքրքրող և ճշգրտող հարցերին:
Հրամանատարության ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ ռազմական կցորդները եղել են Սև լճի մերձակայքում, արձանագրել ՀՀ տարածքում ադրբեջանցի զինվորականների ներկայությունը, դիտարկել տեղանքում հայկական և ադրբեջանական ուժերի տեղակայումը:

YEREVAN, MAY 21, ARMENPRESS. Armenia’s defense ministry has organized a visit for the military attachés accredited to Armenia to Syunik province aimed at getting acquainted with the situation caused by the recent incursion of the Azerbaijani armed forces into the Armenian territory, the defense ministry told Armenpress.
The representatives of the Armenian Armed Forces introduced the situation and the developments to the military attachés, the actions taken by the Armenian side and responded to their questions.
Accompanied by the Armenian servicemen, the military attachés visited the area near the Sev Lake, recorded the presence of the Azerbaijani troops in the territory of Armenia and observed the deployment of the Armenian and Azerbaijani forces in the area.