Ես այն ստորագրելու եմ, որովհետև 100 տոկոսով համապատասխանում է ՀՀ ազգային շահերին. Փաշինյանը փաստաթղթի մասին
Ես այն ստորագրելու եմ, որովհետև 100 տոկոսով համապատասխանում է ՀՀ ազգային
շահերին. Փաշինյանը փաստաթղթի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ձեռք բերված նախնական համաձայնությունները 100 տոկոսով համապատասխանում են Հայաստանի շահերին: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը` անդրադառնալով նոր փաստաթղթի ստորագրման մասին խոսակցություններին:
«Այն լուծումները, որոնք այս պահին մեր միջազգային գործընկերների հետ ձեռք են բերված, նախնական համաձայնությունները 100 տոկոսով համապատասխանում են Հայաստանի շահերին, ոչ թե 99,9 տոկոսով, այլ 100 տոկոսով։ Եվ, այո, եթե Ադրբեջանն այդ պայմանավորվածություններն իրագործի և այն պայմաններում, ինչ խոսել ենք, այո, ես այդ թուղթը ստորագրելու եմ, որովհետև դա 100 տոկոսով համապատասխանում է Հայաստանի ազգային շահերին։ Ես այդ թուղթը պարզապես չեմ հրապարակի, որովհետև կոռեկտ չէ, աշխատանքային թուղթ է, բանակցություններ են ընթանում, առաջարկներ կան և այլն»,- հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը։

Я его подпишу, потому что он на 100% соответствует национальным интересам Армении: Никол Пашинян
Достигнутые предварительные договоренности на 100% соответствуют интересам Армении. Как сообщает «Арменпресс», об этом на заседании правительства заявил исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян, коснувшись разговоров о подписании нового документа.
“Те решения, которые на данный момент достигнуты с нашими международными партнерами, предварительные соглашения на 100% соответствуют интересам Армении, не на 99,9%, а на 100%. И да, если Азербайджан выполнит эти договоренности и в условиях, которые мы обговорили, да, я подпишу эту бумагу, поскольку она на 100% соответствует национальным интересам Армении. Я просто не буду публиковать эту бумагу, поскольку это некорректно, это рабочая бумага, ведутся переговоры, есть предложения и т. д.”, - заявил Никол Пашинян.