Ես այն ստորագրելու եմ, որովհետև 100 տոկոսով համապատասխանում է ՀՀ ազգային շահերին. Փաշինյանը փաստաթղթի մասին
Ես այն ստորագրելու եմ, որովհետև 100 տոկոսով համապատասխանում է ՀՀ ազգային
շահերին. Փաշինյանը փաստաթղթի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ձեռք բերված նախնական համաձայնությունները 100 տոկոսով համապատասխանում են Հայաստանի շահերին: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը` անդրադառնալով նոր փաստաթղթի ստորագրման մասին խոսակցություններին:
«Այն լուծումները, որոնք այս պահին մեր միջազգային գործընկերների հետ ձեռք են բերված, նախնական համաձայնությունները 100 տոկոսով համապատասխանում են Հայաստանի շահերին, ոչ թե 99,9 տոկոսով, այլ 100 տոկոսով։ Եվ, այո, եթե Ադրբեջանն այդ պայմանավորվածություններն իրագործի և այն պայմաններում, ինչ խոսել ենք, այո, ես այդ թուղթը ստորագրելու եմ, որովհետև դա 100 տոկոսով համապատասխանում է Հայաստանի ազգային շահերին։ Ես այդ թուղթը պարզապես չեմ հրապարակի, որովհետև կոռեկտ չէ, աշխատանքային թուղթ է, բանակցություններ են ընթանում, առաջարկներ կան և այլն»,- հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը։

If Azerbaijan implements preliminary agreements, "100%" pro-Armenian document will be signed, says Pashinyan
YEREVAN, MAY 20, ARMENPRESS. The preliminary agreements that have been reached are “100 percent” in line with Armenia’s interests, caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan said at the Cabinet meeting commenting on reports that a new document is going to be signed.
“The solutions that as of this moment are reached with our international partners, the preliminary agreements are 100 percent in line with Armenia’s interests, not 99,9 percent, but 100 percent. And yes, if Azerbaijan implements these agreements and in the conditions we’ve discussed, yes, I am going to sign that document, because it is 100% in line with the national interests of Armenia. I am simply not going to publish the document now because it’s inappropriate, it is a working document, negotiations are ongoing, there are proposals and so on,” he said.