Հայ-տաջիկական բարեկամական հարաբերությունները հետագայում ևս կզարգանան. ՀՀ նախագաhին շնորհավորել է Տաջիկստանի նախագահը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 76-ամյակի առթիվ Հանրապետության նախագաh Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Տաջիկստանի նախագահի ուղերձում մասնավորապես նշվում է. «Մայիսի 9-ը մեր երկրների ժամանակակից պատմության մեջ նշանակալի օր է: Այս օրը մենք մեծարում ենք թշնամու դեմ անողոք պայքարում մեր նախնիների արիության անգնահատելի հերոսությունը, հայրենասիրությունը և համառությունը, հարգանքի տուրք մատուցում բոլոր նրանց, ովքեր իրենց հերոսական աշխատանքով հաղթանակ են կերտել թիկունքում:
Համոզված եմ, որ հայ-տաջիկական բարեկամական հարաբերությունները և բազմակողմ համագործակցությունը հետագայում ևս կզարգանան և կբազմապատկվեն՝ մեր ժողովուրդների հիմնարար շահերին համապատասխան»:

Наши отношения и впредь будут развиваться   – президента РА поздравил президент Таджикистана
По случаю 76-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне президенту Армену Саркисяну поздравительное послание направил президент Республики Таджикистан Эмомали Рахмон.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ   аппарата президента Республики Армения,  в  послании президента Таджикистана, в частности, говорится:
«9 Мая - знаменательная дата в современной истории наших стран. В этот день мы чествуем беспримерный героизм, мужество, патриотизм и стойкость наших предков в беспощадный борьбе против врага, чтим память тех, кто своим героическим трудом ковал победу в тылу.
Убеждён, что таджикско-армянские отношения дружбы и многопланового сотрудничества и впредь будут развиваться и преумножаться в соответствии с коренными интересами наших народов».