Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 411 նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում մայիսի 8-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 411 նոր դեպք, առողջացել է 814 քաղաքացի, մահացել է՝ 16-ը: Մեկ օրում կատարվել է 4231 թեստավորում: Թեստավորման ընդհանուր թիվն այսպիսով հասել է 1012538-ի:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ առողջապահության նախարարության հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում: Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 219092 դեպք, որոնցից 204121-ն առողջացման, 4225-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9708 պացիենտ: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1038 է: ՀՀ կառավարության՝ հունվարի 11-ի որոշման համաձայն, կորոնավիրուսային հիվանդության տարածման ռիսկը նվազեցնելու նպատակով 2020 թվականի սեպտեմբերի 11-ից մինչև 2021 թվականի հունվարի 11-ը սահմանված կարանտինը երկարաձգվել է մինչև հուլիսի 11-ը։

COVID-19: в Армении подтверждено 411 новых случаев
По состоянию на 11:00 часов  8 мая в Армении подтверждено 411 новых случаев коронавируса, 814 граждан выздоровели, 16 умерли. За сутки проведен 4231 тест. Таким образом, общее количество тестов составило 1012538.
Всего подтверждено 219092 случая заболевания коронавирусом, из которых 204121 -  случай выздоровления  и 4225 случаев  смерти.
В настоящее время 9708 пациентов проходят курс лечения от коронавирусной болезни. Накануне зарегистрировано 2 смертельных случая, когда пациенты болели коронавирусной инфекцией, но смерть наступила от другого заболевания. Всего таких случаев 1038.
Решением правительства РА от 11 января, с целью снижения риска заболевания COVID-19 карантин, установленный с 11 сентября 2020 года по 11 января 2021 года, продлен до 11 июля.