Արմեն Սարգսյանն ՖԻԴԵ-ի նախագահի հետ քննարկել է Հայաստանում շախմատի զարգացման հեռանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Շախմատի համաշխարհային ֆեդերացիայի (ՖԻԴԵ) նախագահ, «Սկոլկովո» հիմնադրամի նախագահ Արկադի Դվորկովիչին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Հայաստանում շախմատի զարգացման հեռանկարների շուրջ: Ընդգծվել են մեր երկրի շախմատային հարուստ ավանդույթներն ու դրանք պահպանելու և զարգացնելու կարևորությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաև «Սկոլկովո» միջազգային գիտակրթական կենտրոնի հետ նախագահական ATOM նախաձեռնության շրջանակներում համագործակցության հնարավորություններին:

Армен Саркисян с президентом ФИДЕ обсудил перспективы развития шахмат в Армении
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял президента Всемирной федерации шахмат (ФИДЕ), председателя Фонда “Сколково” Аркадия Дворковича. Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении по связям с общественностью Аппарата президента Армении.
На встрече состоялся обмен мнениями о перспективах развития шахмат в Армении. Были упомянуты богатые шахматные традиции нашей страны и важность их сохранения и развития.
На встрече также были затронуты возможности сотрудничества с Международным научно-образовательным центром “Сколково” в рамках президентской инициативы ATOM.