Արմեն Սարգսյանն ՖԻԴԵ-ի նախագահի հետ քննարկել է Հայաստանում շախմատի զարգացման հեռանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Շախմատի համաշխարհային ֆեդերացիայի (ՖԻԴԵ) նախագահ, «Սկոլկովո» հիմնադրամի նախագահ Արկադի Դվորկովիչին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Հայաստանում շախմատի զարգացման հեռանկարների շուրջ: Ընդգծվել են մեր երկրի շախմատային հարուստ ավանդույթներն ու դրանք պահպանելու և զարգացնելու կարևորությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաև «Սկոլկովո» միջազգային գիտակրթական կենտրոնի հետ նախագահական ATOM նախաձեռնության շրջանակներում համագործակցության հնարավորություններին:

YEREVAN, MAY 4, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian received President of the International Chess Federation (FIDE), Chairman of the Skolkovo Foundation, Arkady Dvorkovich, the Presidential Office told Armenpress.
During the meeting the officials exchanged views on the development prospects of chess in Armenia. They highlighted the importance of preserving and developing the rich chess traditions of Armenia.
The meeting also touched upon the cooperation opportunities with the Skolkovo international scientific-educational center on the sidelines of the Armenian presidential initiative ATOM (Advanced Tomorrow).