Մխիթարյանը հնարավոր է, որ մասնակցի «Այաքս»-ի դեմ պատասխան խաղին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի և իտալական «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հնարավոր է, որ մասնակցի Եվրոպա լիգայի «Այաքս»-ի դեմ պատաստխան խաղին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնել է «Ռոմա»-ի գլխավոր մարզիչ Պաուլո Ֆոնսեկան: «Մխիթարյանը դեռևս մեկ անգամ է մասնակցել թիմի ընդհանուր մարզմանը, բայց շատ կարևոր է, որ Մխիթարյանը պատրաստ լինի «Այաքսի» դեմ պատասխան խաղին»,- ասել է մասնագետը:
Նախօրեին Իտալիայի ֆուտբոլի առաջնության 30-րդ տուրում «Ռոմա»-ն սեփական հարկի տակ ընդունեց «Բոլոնիա»-ին: Հռոմի  «Օլիմպիական» մարզադաշտում կայացած խաղում «գայլերին» հաջողվեց հանդիպման հաշիվը բացել առաջին կեսի վերջնամասում, աչքի ընկավ Պեդրոն: Երկրորդ խաղակեսում ոչ «Ռոմա»-ն  իրացրեց իր պահերը, ոչ էլ «Բոլոնիա»-ն:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, ով մոտ մեկ ամիս չէր խաղում վնասվածքի պատճառով, մեկնարկային կազմում չէր, սակայն 68-րդ րոպեին դուրս եկավ փոխարինման :
Եվրոպա լիգայի «Ռոմա»-«Այաքս» պատասխան հանդիպումը կկայանա ապրիլի 15-ին: Թիմերի առաջին խաղում «Ռոմա»-ն հաղթել էր 2:1 հաշվով:

Мхитарян, возможно, примет участие в ответном матче с “Аяксом”
Полузащитник национальной сборной Армении по футболу и итальянской “Ромы” Генрих Мхитарян, возможно, примет участие в ответном матче Лиги Европы против “Аякса”.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщил главный тренер “Ромы” Пауло Фонсека. “Мхитарян всего лишь раз участвовал в общей тренировке команды, но очень важно, чтобы Мхитарян был готов к ответному матчу против “Аякса”, - сказал тренер.
Накануне в 30-м туре чемпионата Италии по футболу “Рома” дома приняла “Болонью”. В матче, прошедшем на Олимпийском стадионе в Риме, “волкам” в концовке первой половины матча удалось открыть счет, отличился Педро. Во втором тайме обе команды не реализовали свои возможности.
Полузащитник национальной сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян, который не играл около месяца из-за травмы, не был в стартовом составе, но на 68-й минуте вышел на замену.
Ответный матч Лиги Европы “Рома” - “Аякс” состоится 15 апреля. В первой игре “Рома” победила со счетом 2:1.