ԼՀԿ-ի համար ընդունելի է արտահերթ ընտրությունների անցկացման համար Փաշինյանի հայտնած օրը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հեռախոսազրույց է ունեցել, որի ընթացքում քննարկվել է արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների կազմակերպման հարցը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Մարուքյանն այս մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Քիչ առաջ հեռախոսազրույց եմ ունեցել վարչապետ Փաշինյանի հետ և քննարկել արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների կազմակերպման հարցը։
Վարչապետը ի պատասխան սեղմ ժամկետներում ընտրությունների կազմակերպման մեր պահանջի, առաջարկել է հունիսի 20-ը քննարկել որպես ընտրությունների օր` վերջնաժամկետ։
Իմ կողմից նշվել է, որ սկզբունքային է ընտրությունների անցկացումը սեղմ ժամկետում և դրանք մինչև աշուն կամ 2023 թվականը չթողնելը։
Հետևաբար, հայտնել եմ, որ 2021 թվականի հունիսի 20-ը, որպես արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների օր մեզ համար ընդունելի է»,- գրել է Մարուքյանը։

June 20 acceptable date for early parliamentary elections for Bright Armenia party
YEREVAN, MARCH 18, ARMENPRESS. Head of the opposition Bright Armenia faction of the Parliament Edmon Marukyan said he had a telephone conversation today with Prime Minister Nikol Pashinyan during which they discussed the issue of organization of early parliamentary elections.
“I had just held a phone talk with Prime Minister Pashinyan and discussed the issue of organization of early parliamentary elections.
In response to our demand of organizing the elections in the shortest period of time, the Prime Minister proposed to discuss June 20 as day of elections – deadline.
I have stated that holding the elections in a short period of time and not leaving them until autumn or 2023 is a principled issue.
Therefore, I said that June 20 as a date of holding early elections is acceptable for us”, Marukyan said on Facebook.