«Նոա»-ն նոր դարպասապահ ունի
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի գործող գավաթակիր Երևանի «Նոա» ֆուտբոլային ակումբը նոր համալրում ունի կազմում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: «Նոա»-ն վարձակալության պայմանագիր է կնքել 21-ամյա դարպասապահ Նիկոլայ Նովիկովի հետ:
Նովիկովը «Չերտանովո»-ի սան է, հանդես է եկել «Չերտանովո»-ի և «Մորդովիա»-ի երկրորդ թիմերում: Վերջին թիմը եղել է «Ռոդինա»-ն:
Հայաստանի ընթացիկ առաջնությունում «Նոա»-ն Պրեմիեր լիգայի մրցաշարային աղյուսակում 12 խաղից հետ 5-րդն է և ունի 19 միավոր: Մրցաշարային աղյուսակի առաջատարը 25 միավորով դեռևս «Արարատ»-ն է:

В команде “Ноа” новый вратарь
Действующий обладатель Кубка Армении ереванский футбольный клуб “Ноа” имеет новое пополнение состава.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба клуба. “Ноа” подписал контракт с 21-летним голкипером Николаем Новиковым.
Новиков является воспитанником клуба “Чертаново”, выступал за вторые команды “Чертаново” и “Мордовии”. До “Ноа” он был голкипером “Родины”.
В текущем чемпионате Армении “Ноа” после 12 проведенных игр в турнирной таблице Премьер-лиги занимает 5-е место и имеет 19 очков. В турнирной таблице лидирует “Арарат” с 25 очками.