Արա Այվազյանն ու Դավիթ Բաբայանը քննարկել են ԼՂ հակամարտության կարգավորման հետ կապված հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը փետրվարի 25-ին  հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանի հետ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունից:
Անդրադարձ է կատարվել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության հովանու ներքո ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և դրա շուրջ ընթացող գործընթացներին, ինչպես նաև տարածաշրջանում տեղի ունեցող աշխարհաքաղաքական զարգացումներին։
Նախարարները քննարկել են մարդասիրական ոլորտի խնդիրներ։ Երկուստեք ընդգծվել է ադրբեջանական կողմում պահվող բոլոր ռազմագերիների և պատանդների՝ հնարավորինս արագ հայրենադարձման անհրաժեշտությունը՝ այս առումով անթույլատրելի համարելով գործընթացը  խոչընդոտող ցանկացած քայլեր։

YEREVAN, FEBRUARY 26, ARMENPRESS. On February 25, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan, who is on a working visit in Yerevan, met with Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ara Ayvazyan, the Artsakh Foreign Ministry told Armenpress.
The sides touched upon issues related to the settlement of the Azerbaijan-Karabakh conflict under the auspices of the OSCE Minsk Group Co-Chairmanship and the processes around it, as well as the current geopolitical developments in the region.
The Ministers also discussed issues related to the humanitarian sphere. The sides stressed the need for the soonest repatriation of all the prisoners of war and hostages kept in Azerbaijan, considering inadmissible any steps hindering the process.