Ռուստամ Բաքոյանը մասնակցել է Սինջարի ցեղասպանության 104 եզդի զոհերի հուղարկավորության արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր, Հայաստանի եզդիական համայնքի ներկայացուցիչ Ռուստամ Բաքոյանը մասնակցել է Սինջարում (Շանգալում) ցեղասպանության զոհ դարձած 104 եզդի զոհերի հուղարկավորության արարողությանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Բաքոյանը տեսանյութ է հրապարակել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Սինջարում մասնակցում եմ մեր ցեղասպանության զոհերի հուղարկավորության արարողությանը: Ողջ աշխարհից ամբողջ եզդիական համայնքը հավաքվել է»,- տեսանյութում նշում է Բաքոյանը:
Փետրվարի 4-ին Իրաքի վարչապետ Մուստաֆա ալ Կադհիմիի, նախագահ Բարհամ Սալահի, խորհրդարանի նախագահ Մահաադ Հալբուսիի, Իրաքի այլ պաշտոնյաների, միջազգային պաշտոնյաների և եզդի համայնքի անդամների ներկայությամբ Ռուստամ Բաքոյանը Բաղդադում մասնակցել էր Սինջարում (Շանգալում) ցեղասպանության զոհ դարձած 104 եզդի զոհերի հոգեհանգստի արարողությանը:

Armenian lawmaker joins worldwide Yazidi community for funeral of Sinjar genocide victims in Iraq
YEREVAN, FEBRUARY 6, ARMENPRESS. Armenian Member of Parliament Rustam Bakoyan (My Step bloc), representing the Yazidi community of Armenia, traveled to Iraq to participate in the funeral of the 104 Yazidi genocide victim who were killed in 2014 by the Islamic State terrorist organization, in what became known as the Sinjar genocide.
“The entire Yazidi community from all the over has gathered here,” Bakoyan said in a video message from Sinjar, where the remains of the victims were buried on February 6.
He earlier participated in the official funeral ceremony of the victims in Baghdad, where the Iraqi President, Prime Minister, Speaker of Parliament and other government officials were in attendance.