Արցախում կառուցվել է չորրորդ բլոկ-մոդուլային ավանը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Արցախում ռուսաստանյան խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողների տեղակայման պայմանների բարելավման նպատակով Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարության նյութատեխնիկական ապահովման մասնագետների կողմից ամենակարճ ժամկետում Խաչմաչ բնակավայրում կառուցվել է հերթական բլոկ-մոդուլային ավանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը:
«Արդեն չորրորդ նման ավանն է, որը կառուցվել է խաղաղապահ զորակազմի զինծառայողների համար: Այդպիսի բլոկ-մոդուլային ավանն ապահովում է զինծառայողների համար հարմարավետ կենսապայմաններ` էլեկտրամատակարարում, ինքնավար ջեռուցում, սանհանգույցներ, ջրամատակարարում, ջրահեռացում…
Յուրաքանչյուր ավանի տարածքում կա արհեստական ծածկույթով մարզադահլիճ, բաղնիք, բժշկական կետ, չորանոց, հագուստի մաքրման սենյակ, ժամանցի սենյակ, գրասենյակ, ճաշարան, ինչպես նաեւ մթերային պահեստ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

В Арцахе построен четвертый блок-модульный городок
Специалисты по материально-техническому обеспечению Министерства обороны России в кратчайшие сроки в селе Хачмач для улучшения условий дислокации военнослужащих российской миротворческой группы в Арцахе построили очередной блок-модульный городок.
Блок-модульный городок обеспечивает комфортные условия проживания военнослужащих: электроснабжение, автономное отопление, душевые, водоснабжение, канализацию.
На территории каждого городка есть тренажерный зал с искусственным покрытием, медицинский пункт, комната для чистки одежды, комната отдыха, офис, столовая, а также продуктовый склад”, - говорится в сообщении МО РФ.