Ռուբինյանը ԵԽ գլխավոր քարտուղարի և ԵԽԽՎ նախագահի հետ քննարկել է Ադրբեջանում հայ ռազմագերիների հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ-Բուրիչի և Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ռիկ Դայմսի հետ քննարկել է Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հարցը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Ռուբինյանը հայտնել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Այսօր Ստրասբուրգում հանդիպումներ եմ ունեցել ԵԽ գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ-Բուրիչի և ԵԽԽՎ նախագահ Ռիկ Դայմսի հետ։ Երկու պաշտոնյաներն էլ հավաստիացրել են, որ Ադրբեջանում հայ ռազմագերիների և այլ պահվող անձանց ճակատագրի հարցը, ինչպես նաև Ադրբեջանում հայատյացության դրսևորումները պահելու են իրենց ուշադրության կենտրոնում»,- գրել է Ռուբինյանը:
Ռուբեն Ռուբինյանը նշել է, որ հանդիպումների ընթացքում խոսել են նաև ԵԽ և ԵԽԽՎ ներկայացուցիչների՝ Արցախ այցելության մասին։

Рубинян обсудил с генеральным секретарем СЕ и председателем ПАСЕ вопрос армянских военнопленных
Глава делегации Армении в Парламентской ассамблее Совета Европы Рубен Рубинян обсудил с генеральным секретарем Совета Европы Марией Пейчинович-Бурич и с председателем Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Риком Даймсом вопрос армянских военнопленных, находящихся в Азербайджане. Как передает «Арменпресс», об этом Рубинян сообщил на своей странице в Facebook.
“Сегодня в Страсбурге состоялись встречи с генеральным секретарем СЕ Марией Пейчинович-Бурич и с председателем ПАСЕ Риком Даймсом. Оба высокопоставленных чиновника заверили, что вопрос судьбы армянских военнопленных и других лиц, находящихся в Азербайджане, а также проявления армянофобии в Азербайджане они будут держать в центре своего внимания”, - написал Рубинян.
Рубен Рубинян отметил, что в ходе встреч они говорили и о возможном  визите представителей СЕ и ПАСЕ в Арцах.