Ռուբինյանը ԵԽ գլխավոր քարտուղարի և ԵԽԽՎ նախագահի հետ քննարկել է Ադրբեջանում հայ ռազմագերիների հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ-Բուրիչի և Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ռիկ Դայմսի հետ քննարկել է Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հարցը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Ռուբինյանը հայտնել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Այսօր Ստրասբուրգում հանդիպումներ եմ ունեցել ԵԽ գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ-Բուրիչի և ԵԽԽՎ նախագահ Ռիկ Դայմսի հետ։ Երկու պաշտոնյաներն էլ հավաստիացրել են, որ Ադրբեջանում հայ ռազմագերիների և այլ պահվող անձանց ճակատագրի հարցը, ինչպես նաև Ադրբեջանում հայատյացության դրսևորումները պահելու են իրենց ուշադրության կենտրոնում»,- գրել է Ռուբինյանը:
Ռուբեն Ռուբինյանը նշել է, որ հանդիպումների ընթացքում խոսել են նաև ԵԽ և ԵԽԽՎ ներկայացուցիչների՝ Արցախ այցելության մասին։

Armenian MP discusses POW issue with CoE Secretary General and PACE President
YEREVAN, JANUARY 26, ARMENPRESS. Head of Armenia’s delegation to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Ruben Rubinyan has discussed the issue of the Armenian prisoners of war who are currently in Azerbaijan with Secretary General of the Council of Europe Marija Pejčinović Burić and PACE President Rik Daems.
“Today I had meetings with CoE Secretary General Marija Pejčinović Burić and PACE President Rik Daems in Strasbourg. Both officials have assured that they will keep in their spotlight the issue of the fate of Armenian prisoners of war and other detained persons, as well as the anti-Armenian manifestations in Azerbaijan”, Rubinyan said on Facebook.
The MP stated that during the meeting they also talked about the visit of CoE and PACE representatives to Artsakh (Nagorno Karabakh).