Վրաստանում անհայտ անձինք քարեր են նետել հայկական բեռնատարների ուղղությամբ. հարուցվել է քրեական գործ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Վրաստանի Քվեմո Փոնիճալա բնակավայրի մոտակայքում հունվարի 25-ին կեսգիշերն անց, անհայտ անձինք քարեր են նետել հայկական բեռնատարների ուղղությամբ, ջարդել որոշ բեռնատարների դիմային ու կողային ապակիները և փախչել դեպքի վայրից: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Վրաստանում Հայաստանի դեսպանությունը:
Դեսպանությունը նշում է, որ այնուհետև բեռնատարները պարեկային ոստիկանության ուղեկցությամբ հասել են վրաց-հայկական սահման և հատել այն:
«Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունը սույն դեպքի առնչությամբ քրեական գործ է հարուցել:
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում Վրաստանի պատկան մարմինների հետ և միաժամանակ ակտիվ աշխատանք կատարում, որպեսզի մեղավորներն օրենքի շրջանակներում պատասխանատվության ենթարկվեն, և բացառվի նման դեպքերի կրկնությունը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկությունների համաձայն` հայկական բեռնատարների վրա գրոհել են ադրբեջանցիները:

Unknown men throw stones at Armenian trucks in Georgia: criminal case launched
YEREVAN, JANUARY 25, ARMENPRESS. Unknown men have thrown stones at the Armenian trucks near Georgia’s Kvemo Ponichala neighborhood on January 25 at midnight. They broke the front and side windows of some trucks and left the scene, the Armenian Embassy in Georgia said in a statement.
The Embassy informed that after the incident the Armenian trucks accompanied by the patrol police have reached the Armenian-Georgian border and crossed it.
“The Georgian Interior Ministry has initiated a criminal case over the incident.
The Armenian Embassy in Georgia is in constant touch with the country’s relevant authorities and is taking active measures for those found guilty to be held accountable and to rule out the repetition of such incidents”, the statement says.