Ասկերանի Այգեստան և Խնածախ համայնքների մերձակայքում, Մարտունիում կվնասազերծվի չպայթած զինամթերք
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սակրավորական ջոկատները զենք-զինամթերքի հայտնաբերման և դրանց ոչնչացման աշխատանքների շրջանակներում հունվարի 18-ին ռազմամթերքի վնասազերծում են նախատեսում Արցախի  Ասկերանի շրջանի Այգեստան և Խնածախ համայնքների մերձակայքում, ինչպես նաև Մարտունի քաղաքում և հարակից բնակավայրերում: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացնում են Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից:
«Պայթյունների ձայները լսելի կլինեն նաև Ստեփանակերտում: Ուստի խնդրում ենք խուճապի չմատնվել: Սակրավորական ջոկատներն աշխատում են ամեն օր՝ առավոտյան ժամը 10:00-ից մինչև 18:00-ը: Պարզաբանումների և այլ տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել ԱԻ ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն՝ 911,101,112 կարճ հեռախոսահամարներին»,-նշված է Արցախի ԱԻՊ ծառայության հաղորդագրության մեջ:

В окрестностях общин Айгестан и Хнацах Аскерана и в Мартуни обезвреживаются оставшиеся боеприпасы
Саперные отряды в рамках работ по обнаружению и уничтожению неразорвавшегося оружия и боеприпасов 18 января будут обезвреживать территории вблизи общин Айгестан и Хнацах Аскеранского района Арцаха, а также в городе Мартуни и в прилегающих населенных пунктах. Об этом «Арменпресс» сообщили в Государственной службе по чрезвычайным ситуациям Арцаха.
“Взрывы будут слышны и в Степанакерте. Саперные отряды работают ежедневно с 10:00 до 18:00. Для получения разъяснений и других сведений можете звонить в Центр кризисного управления службы по ЧС на короткие номера 911,101,112”, - говорится в сообщении ГСЧС.