Գրիգորի Մարտիրոսյանը ներկայացրել է Արցախի առողջապահության նորանշանակ նախարարին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը դեկտեմբերի 23-ին առողջապահության նախարարության աշխատակազմին ու բուժհաստատությունների ղեկավար կազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Միքայել Հայրիյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ԱՀ պետական նախարարի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Պետական նախարարը, ի դեմս նախկին նախարար Արարատ Օհանջանյանի, շնորհակալություն է հայտնել ոլորտի ներկայացուցիչներին կորոնավիրուսային համավարակի և պատերազմական շրջանում ցուցաբերած բարձր պատասխանատվության և արհեստավարժության համար՝ վստահություն հայտնելով, որ առաջիկայում ևս բուժանձնակազմը կշարունակի պատվով հաղթահարել առկա խնդիրներն ու մարտահրավերները: Այդ համատեքստում Գրիգորի Մարտիրոսյանը վստահություն է հայտնել, որ Միքայել Հայրիյանի փորձն ու մասնագիտական գիտելիքները լավագույնս կծառայեն համակարգի հետագա կատարելագործմանն ու զարգացմանը:
Իր հերթին նորանշանակ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել հանրապետության նախագահին վստահության համար՝ հավաստիացնելով, որ իրականացնելու է ամենը՝ ազգաբնակչության սպասելիքները արդարացնելու համար:

Григорий Мартиросян представил новоназначенного министра здравоохранения Арцаха
23 декабря государственный министр Республики Арцах Григорий Мартиросян представил коллективу и руководству медицинских учреждений Минздрава новоназначенного министра Микаэла Айрияна. Об этом Арменпресс сообщили в отделе информации и общественных связей аппарата государственного министра Республики Арцах.
Госминистр в лице бывшего министра Арарата Оганджаняна поблагодарил всех представителей сферы за высокую ответственность и профессионализм, проявленный при профилактике и лечении COVID-19, также и во время войны, выразив уверенность, что и в ближайшем будущем они продолжат с честью преодолевать существующие проблемы и вызовы. В этом контексте Григорий Мартиросян выразил уверенность, что опыт и профессиональные знания Микаэла Айрияна наилучшим образом послужат дальнейшему совершенствованию и развитию системы.
В свою очередь, новоназначенный министр поблагодарил президента за оказанное доверие, заверив, что он сделает все, чтобы оправдать ожидания населения.