Վարչապետը ՍԴ նախագահի հետ քննարկել է դատաիրավական ոլորտում նախատեսվող բարեփոխումները
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարությունում հանդիպել է Սահմանադրական դատարանի նորընտիր նախագահ Արման Դիլանյանի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վարչապետը շնորհավորել է պարոն Դիլանյանին պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ մեր երկրի իրավակարգում Սահմանադրության գերակայության և անմիջական գործողության, Բարձր դատարանի առաքելության իրականացման ու բնականոն գործունեության ապահովման գործում:
Վարչապետը խոսել է կառավարության կողմից դատաիրավական ոլորտում նախատեսվող բարեփոխումների մասին եւ նշել, որ կարևորում է նաև ՍԴ ներգրավվածությունն այդ գործընթացում` իր լիազորությունների շրջանակում։

YEREVAN, DECEMBER 3, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan held a meeting with the President of the Constitutional Court Arman Dilanyan, the Prime Minister’s Office said.
Pashinyan congratulated Dilanyan on his election as chief justice and wished him good luck in upholding the constitution in the rule of law in the country and fulfilling the mission of the high court.
“The prime minister talked about the government’s planned reforms in the judiciary and noted that he attaches importance to the Constitutional Court’s involvement in this process within its powers,” the Pashinyan administration said in a news release.