Վարչապետը ՍԴ նախագահի հետ քննարկել է դատաիրավական ոլորտում նախատեսվող բարեփոխումները
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարությունում հանդիպել է Սահմանադրական դատարանի նորընտիր նախագահ Արման Դիլանյանի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վարչապետը շնորհավորել է պարոն Դիլանյանին պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ մեր երկրի իրավակարգում Սահմանադրության գերակայության և անմիջական գործողության, Բարձր դատարանի առաքելության իրականացման ու բնականոն գործունեության ապահովման գործում:
Վարչապետը խոսել է կառավարության կողմից դատաիրավական ոլորտում նախատեսվող բարեփոխումների մասին եւ նշել, որ կարևորում է նաև ՍԴ ներգրավվածությունն այդ գործընթացում` իր լիազորությունների շրջանակում։

Премьер-министр Армении с председателем КС обсудил реформы в судебно-правовой сфере
Премьер-министр Никол Пашинян встретился с новоизбранным председателем Конституционного суда Арманом Диланяном. Об этом Арменпресс сообщили в отделе информации и общественных связей аппарата премьер-министра.
Премьер-министр поздравил г-на Диланяна с избранием на ответственный пост и пожелал ему успехов в соблюдении Конституции в нашей стране, в выполнении миссии Высокого суда и обеспечении нормальной деятельности.
Премьер-министр рассказал о реформах, намеченных правительством в судебной сфере, и отметил, что в рамках своих полномочий он в этот процесс включил и Конституционный суд.