Լավրովը ԼՂ-ում զոհվածների մարմինների և ռազմագերիների փոխանակման միտումնավոր ձգձգում չի տեսնում
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվան Ղարաբաղում զոհվածների մարմինների ու ռազմագերիների փոխանակման գործընթացի միտումնավոր ձգձգում չի տեսնում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին, այս մասին ՀԱՊԿ արտաքին գործերի նախարարների հանդիպման ընթացքում ասել է Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը:
«Դժվար է ասել այդ գործընթացի ձգձգմանն ուղղված որևէ միտումնավոր քայլի մասին: Մենք նման բան չենք տեսնում, բայց այն, որ կան օբյեկտիվ բարդություններ, որոնք հույս ունեմ, որ արագ կլուծվեն, դա փաստ է»,- ասել է Լավրովը:
Նա հավելել է, որ տեղանքի աշխարհագրությունը և այն, թե ինչպես են զարգացել ռազմական գործողությունները, դժվարեցնում են արագ լուծել այս հարցը, մանավանդ այն դեպքում, երբ չկան անհետ կորած համարվող անձանց կոնկրետ ցուցակներ:

Lavrov says doesn’t see deliberate delay in exchange of bodies of NK war victims and POWs
YEREVAN, DECEMBER 1, ARMENPRESS. Moscow doesn’t see deliberate delay in the exchange process of the bodies of those killed in Karabakh and the prisoners of war, Russian Foreign Minister Sergei Lavrov said at the online session of the CSTO Council of Foreign Ministers, RIA Novosti reports.
“It’s difficult to say that a deliberate action is taken to prolong that process. We do not see it, but it’s a fact that there are objective difficulties, but I hope they will be solved quickly”, the Russian FM said.
He added that the geography of the territory and how the hostilities have developed make it difficult to quickly solve the issue, especially when there are no concrete lists of missing persons.