ԱՄՆ-ում մեկ օրում հայտնաբերվել է COVID-19-ի ավելի քան 157 հազար նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ում կորոնավիրուսով վարակման ավելի քան 157 հազար նոր դեպք Է հայտնաբերվել մեկ օրում, COVID-19-ից մահացել Է 1172 մարդ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Ջոնս Հոփքինսի համալսարանը, որը հանրագումարի Է բերել դաշնային եւ տեղի իշխանությունների, ինչպես նաեւ ԶԼՄ-ների եւ մյուս բաց աղբյուրների տվյալները:
Համալսարանի տվյալների համաձայն, ԱՄՆ-ի բժիշկները վերջին 24 ժամվա ընթացքում գրանցել են վարակման 157 հազար 901 նոր դեպք:
Անցյալ շաբաթ նոյեմբերի 28-ին գրանցվել Է հիվանդացածների ռեկորդային օրական աճ՝ 205 հազար 557:
Համալսարանի տեղեկատվության համաձայն, համավարակի սկզբից ի վեր ԱՄՆ-ում գրանցվել Է կորոնավիրուսով վարակման ավելի քան 13,5 մլն դեպք, մահացել Է 268 հազարից ավելի մարդ:
Ապաքինվել Է ավելի քան 5 մլն ախտահարված: Ամբողջ աշխարհում, համալսարանի տվյալների համաձայն, COVID-19-ով վարակվել Է ավելի քան 63 մլն մարդ, մահացել Է 1,4 միլիոնից ավելի կորոնավիրուսով վարակված, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В США выявили более 157 тысяч новых случаев COVID-19 за сутки
Более 157 тысяч случаев заражения коронавирусом выявили в США за минувшие сутки, скончались 1 172 человека с COVID-19, сообщает университет Джонса Хопкинса, который суммирует данные федеральных и местных властей, а также СМИ и других открытых источников.
По данным университета, медики в США за последние 24 часа зарегистрировали 157 901 новый случай заражения. На прошлой неделе в субботу был зафиксирован рекордный суточный прирост заболевших - 205 557 человек, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
По информации университета, с начала эпидемии в США зафиксировали более 13,5 миллиона случаев заражения коронавирусом, скончались более 268 тысяч человек. Выздоровели более 5 миллионов инфицированных.
Во всем мире, согласно данным университета, COVID-19 заразились более 63 миллионов человек, умерли свыше 1,4 миллиона заразившихся.