Ազգային ժողովում մեկնարկել է ռազմական դրության վերացման հարցով արտահերթ նիստը. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովում մեկնարկել է Հայաստանի Հանրապետությունում սեպտեմբերի 27-ից հայտարարված ռազմական դրությունը վերացնելու հարցով արտահերթ նիստը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` «Ռազմական դրությունը վերացնելու մասին» խորհրդարանի որոշման նախագիծ է ներկայացրել «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը:
Ազգային ժողովի Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը բացասական եզրակացություն է ներկայացրել որոշման նախագծի վերաբերյալ:
Արտահերթ նիստում որոշման նախագծի քննարկման համար, անհրաժեշտ է, որ այն քվեարկությամբ ընդգրկվի նիստի օրակարգում:

В Национальном собрании началось внеочередное заседание по вопросу отмены военного положения
В Национальном собрании Армении началось внеочередное заседание по вопросу отмены военного положения, объявленного 27 сентября. Как передает «Арменпресс», проект решения об отмене военного положения представила фракция “Просвещенная Армения”.
Постоянная комиссия Национального собрания по вопросам обороны и безопасности представила отрицательное заключение по проекту решения.
Для обсуждения проекта решения на внеочередном заседании необходимо, чтобы он голосованием был включен в повестку дня заседания.