Ստեփանակերտում վերականգնվում է խաղաղ կյանքը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի ստորաբաժանումները շարունակում են կատարել Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում հրադադարի վերահսկման առաջադրանքը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը, պատասխանատվության հյուսիսային և հարավային գոտիներում իրավիճակի շուրջօրյա մոնիթորինգը և հրադադարի վերահսկումը ռուս խաղաղապահների կողմից իրականացվում է 23 դիտակետերում:
Հումանիտար արձագանքման միջգերատեսչական կենտրոնի աջակցությամբ Ստեփանակերտում մեկնարկել են խաղաղ կյանքը վերականգնելու աշխատանքները:
Նշվում է, որ քաղաքում շարունակվում են ճանապարհային շարժի, քաղաքացիական ենթակառուցվածքների և բնակելի տների էլեկտրամատակարարման և ջրամատակարարման վերականգման աշխատանքները: Աշխատում են խանութները, վարսավիրանոցները, կարգավորվել է քաղաքում հասարակական տրանսպորտի աշխատանքը և հաղորդակցությունը հեռու բնակավայրերի հետ:
Քաղաքային հացի փուռն ամբողջ հզորությամբ սկսել է աշխատել: Ստեփանակերտում ալյուրի և պարենային այլ ապրանքների մատակարարման ընդհատումներ չկան: Իրականացվում են հացի մատակարարումներ մոտակա բնակավայրեր:

Peaceful life returns to Stepanakert
YEREVAN, NOVEMBER 20, ARMENPRESS. The restoration of peaceful life in Stepanakert City has begun with support of the Inter-Departmental Center for Humanitarian Response, the Russian Defense Ministry said, noting that its peacekeepers are controlling the ceasefire 24/7 in the northern and southern zones of responsibility at 23 observation posts.
The restoration of road movement, civilian infrastructure and power and gas supply continues in the city. Grocery stores, barbershops and transportation are open. Communication with remote settlements is also functioning.
A city bakery is operating at full capacity. There are no interruptions in the supplies of flour or other food products. Bread is supplied from Stepanakert to nearby settlements.