Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1 520 նոր դեպք, առողջացել է 8 319 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում նոյեմբերի 19-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 121 979 դեպք, որոնցից 88 388-ն` առողջացած, 1 870-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 31 243 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 475 986 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3796 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1520 նոր դեպք: Ունենք 8319 առողջացած և 31 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 9 դեպք, երբ բուժառուներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 478 է:
Կառավարությունը սեպտեմբերի 11-ին որոշում է կայացրել ՀՀ-ում 2020 թվականի մարտի 16-ին հայտարարված և մինչև սեպտեմբերի 11-ը երկարաձգված արտակարգ դրության ժամկետը սեպտեմբերի 11-ից՝ ժամը 17:00-ից փոխարինել կարանտինով` մինչև 2021 թվականի հունվարի 11-ը ներառյալ:

Подтверждено 1520 новых случаев коронавируса, 8319 граждан выздоровели
ЕРЕВАН, 19 НОЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. По состоянию на 19 ноября в Армении подтверждено 121 979 случаев заболевания коронавирусом, из которых 88 388 вылечили и 1870 закончились смертельным исходом.
31 243 пациента в настоящее время проходят лечение от коронавируса. Всего было проведено 475 986 тестов.
Таким образом, вчера было проведено 3796 тестов, из которых подтверждено 1520 новых случаев заболевания коронавирусом. Имеется 8319 выздоровевших и 31 смертельных исходов.
Накануне было зарегистрировано 9 случаев смерти, когда пациенты переболели коронавирусной инфекцией, но умерли от другого заболевания. Всего таких случаев 478.
11 сентября правительство приняло решение о замене чрезвычайного положения, объявленного в Армении 16 марта 2020 года и продленного до 11 сентября, с 17:00 11 сентября продлить карантин до 11 января 2021 года включительно.