Ռուսաստանում մեկ օրում 17 347 մարդ է վարակվել կորոնավիրուսով
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մեկ օրում ավելացել Է 17 347-ով՝ մինչեւ 1 531 224: Հոկտեմբերի 26-ին այդ մասին լրագրողներին հայտնել են Նոր կորնավիրուսային վարակի դեմ պայքարի օպերատիվ շտաբում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Հարաբերական արատահայտությամբ՝ շտաբի տվյալներով՝ երեք օր աճը կազմում Է 1,1 տոկոս:
Մեկ օրում աճի ամենափոքր տեմպերն արձանագրվել են Չեչնիայի Հանրապետությունում (0,3 տոկոս), Չուկոտկայի Ինքնավար Մարզում (0,4 տոկոս), Դաղստանի Հանրապետությունում (0,5 տոկոս):
Մասնավորապես, Մոսկվայում մեկ օրում հայտնաբերվել Է վարակման 5 224 դեպք, Սանկտ Պետերբուրգում՝ 715, Մոսկվայի մարզում՝ 499, Նիժնի Նովգորոդի մարզում՝ 376, Ռոստովի մարզում՝ 312, Արխանգելսկի մարզում՝ 298 դեպք:
Ընդամենը ներկայումս Ռուսաստանում շարունակում Է բուժումը 358 859 մարդ:
Մեկ օրում դուրս գրված հիվանդների թիվը, որոնց մոտ ավելի վաղ կորոնավիրուս են ախտորոշել, կազմել Է 7 574:
Ընդամենը վարակից բուժվել Է 1 146 096 հիվանդ: Շտաբի տվյալների համաձայն՝ ապաքինվածների ընդհանուր թիվը կրճատվել Է վարակվածների ընդհանուր թվի մինչեւ 74,8 տոկոսը:
Մեկ օրում ապաքինմամբ դուրս Է գրվել 390 մարդ Սանկտ Պետերբուրգում, 322-ը՝ Մոսկվայի մարզում, 185-ը՝ Սվերդլովսկի մարզում, 158-ը Կրասնոդարի երկրամասում, 153-ը՝ Ալթայի երկրամասում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Over 17,000 cases of COVID-19 infection detected in Russia in one day
YEREVAN, OCTOBER 26, ARMENPRESS. The number of confirmed COVID-19 infections in Russia over the past 24 hours has increased by 17,347, bringing the total to 1,531,224, TASS reports citing the anti-coronavirus crisis center.
According to the crisis center, the relative daily growth over the past three days has been at 1.1%.
The lowest daily growth rates were registered in the Republic of Chechnya (0.3%), the Chukotka Autonomous Region (0.4%) and the Republic of Dagestan (0.5%).
Some 5,224 new cases over the past 24 hours were detected in Moscow, 715 in St. Petersburg, 499 cases in the Moscow Region, 376 cases in the Nizhny Novgorod Region, 312 cases in the Rostov Region, and 298 cases were detected in the Arkhangelsk Region.