Ռուսաստանում մեկ օրում 17 347 մարդ է վարակվել կորոնավիրուսով
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մեկ օրում ավելացել Է 17 347-ով՝ մինչեւ 1 531 224: Հոկտեմբերի 26-ին այդ մասին լրագրողներին հայտնել են Նոր կորնավիրուսային վարակի դեմ պայքարի օպերատիվ շտաբում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Հարաբերական արատահայտությամբ՝ շտաբի տվյալներով՝ երեք օր աճը կազմում Է 1,1 տոկոս:
Մեկ օրում աճի ամենափոքր տեմպերն արձանագրվել են Չեչնիայի Հանրապետությունում (0,3 տոկոս), Չուկոտկայի Ինքնավար Մարզում (0,4 տոկոս), Դաղստանի Հանրապետությունում (0,5 տոկոս):
Մասնավորապես, Մոսկվայում մեկ օրում հայտնաբերվել Է վարակման 5 224 դեպք, Սանկտ Պետերբուրգում՝ 715, Մոսկվայի մարզում՝ 499, Նիժնի Նովգորոդի մարզում՝ 376, Ռոստովի մարզում՝ 312, Արխանգելսկի մարզում՝ 298 դեպք:
Ընդամենը ներկայումս Ռուսաստանում շարունակում Է բուժումը 358 859 մարդ:
Մեկ օրում դուրս գրված հիվանդների թիվը, որոնց մոտ ավելի վաղ կորոնավիրուս են ախտորոշել, կազմել Է 7 574:
Ընդամենը վարակից բուժվել Է 1 146 096 հիվանդ: Շտաբի տվյալների համաձայն՝ ապաքինվածների ընդհանուր թիվը կրճատվել Է վարակվածների ընդհանուր թվի մինչեւ 74,8 տոկոսը:
Մեկ օրում ապաքինմամբ դուրս Է գրվել 390 մարդ Սանկտ Պետերբուրգում, 322-ը՝ Մոսկվայի մարզում, 185-ը՝ Սվերդլովսկի մարզում, 158-ը Կրասնոդարի երկրամասում, 153-ը՝ Ալթայի երկրամասում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В России за сутки коронавирусом заразились 17 347 человек. Это максимум с начала пандемии
Число заразившихся коронавирусом в России за сутки увеличилось на 17 347, до 1 531 224. Об этом сообщили журналистам в понедельник в оперативном штабе по борьбе с новой коронавирусной инфекцией.
В относительном выражении, по данным штаба, прирост три дня составляет 1,1%, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Наименьшие темпы прироста зафиксированы за сутки в Чеченской Республике (0,3%), Чукотском АО (0,4%), Республике Дагестан (0,5%).
В частности, в Москве за сутки было выявлено 5 224 случая заражения, в Санкт-Петербурге - 715, в Московской области - 499, в Нижегородской области - 376, в Ростовской области - 312, в Архангельской области - 298.
Всего в настоящее время в РФ продолжают лечение 358 859 человек.
Число выписанных за сутки пациентов, у которых ранее диагностировали коронавирус, составило 7 574. Всего от инфекции вылечились 1 146 096 пациентов.
Согласно данным штаба, общее число выздоровевших сократилось до 74,8% от общего числа заразившихся.
За сутки выписаны по выздоровлению 390 человек в Санкт-Петербурге, 322 - в Московской области, 185 - в Свердловской области, 158 - в Краснодарском крае, 153 - в Алтайском крае.