Բանակն ու աշխարհազորն ամուր կանգնած են դիրքերում. Արցախի նախագահն այցելել է հարավ-արևելյան հատված
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ու Պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանն այցելել են Արցախի հարավ-արևելյան հատված: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Հարությունյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Հարգելի ՛ հայրենակիցներ, այսօր Պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանի և մեր երկրի անվտանգության համակարգի մյուս պատասխանատուների հետ այցելել էինք Հանրապետության հարավ-արևելյան հատված: Տեղում քննարկել ենք այն հիմնական անելիքները, որոնք պետք է զսպեն թշնամու լկտի և ագրեսիվ գործողությունները և հասցնեն նրան անդառնալի կորուստներ»,- գրել է Հարությունյանը:
Նախագահը հավելել է, որ, թե՛ բանակը, թե՛ աշխարհազորն ամուր կանգնած են իրենց զբաղեցրած դիրքերում և Հայրենիքի պաշտպանության համար հերոսական ջանքեր են գործադրում:
«Փա ՛ռք մեր ժողովրդի քաջազուն զավակներին, որոնց սխրանքների շնորհիվ ամուր կանգնած ենք մեր հողին»,- եզրափակել է Արցախի նախագահը:

President of Artsakh visits south-eastern section of frontline
YEREVAN, OCTOBER 25, ARMENPRESS. President of Artsakh and Defense Minister Jalal Harutyunyan visited the south-eastern section of the front line, ARMENPRESS reports Harutyunyan wrote on his Facebook page.
‘’Dear compatriots, today I visited the south-eastern part of the country together with Defense Minister Jalal Harutyunyan  and other security officials. We discussed the main measures that will restrain the arrogant and aggressive actions of the enemy and inflict irreparable losses on them’’, Harutyunyan wrote.
The President wrote that both the army and the units of volunteers are standing firm in their positions and make heroic efforts for the protection of the motherland’’, Harutyunyan wrote.