Վերլուծությունը փաստել է Ադրբեջանի զինվորի կողմից ծանր վիրավոր հայ զինվորին գնդակահարելու կադրերի իսկությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը հայտարարել է, որ հոկտեմբերի 24-ին տարածված տեսանյութի վերլուծությունը փաստում է` Ադրբեջանի զինվորի կողմից ծանր վիրավոր հայ զինվորին գնդկահարելու կադրերն իրական են։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Բեգլարյանը «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է. «Մեր վերլուծությունը ցույց է տալիս, որ սա իրական տեսանյութ է վերջին բախումներից, որտեղ ադրբեջանցի զինվորը գնդակահարում է ծանր վիրավորված հայ զինվորին։ Այսպիսով, միջազգային հանրությունը շարունակում է կույր մնալ, Ադրբեջանը շարունակում է ռազմական հանցագործությունները»,- գրել է Բեգլարյանը։

Analysis shows video of Azeri soldier executing wounded Armenian serviceman is authentic - Ombudsman
Analysis shows video of Azeri soldier executing wounded Armenian serviceman is authentic -
YEREVAN, OCTOBER 25, ARMENPRESS. The Human Rights Defender of Artsakh Artak Beglaryan has said that the analysis of the video that emerged October 24 showing the execution of a heavily wounded Armenian soldier of the Artsakh Defense Army by an Azerbaijani serviceman are authentic images.
“We recorded this case at the first phase of publication yesterday. Our analysis shows that it is a real video from the recent clashes, where an Azerbaijani soldier executes an Armenian heavily wounded soldier. So, international community keeps being blind, Azerbaijan continues war crimes,” he tweeted.