ՊԲ խոցել է թուրքական Bayraktar TB2 տեսակի հերթական ԱԹՍ-ն
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Արցախի պաշտպանության բանակը խոցել է թուրքական Bayraktar TB2 տեսակի հերթական անօդաչու թռչող սարքը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ԱԹՍ-ի մնացորդների լուսանկարները, որտեղ երևում են նաև MAM կառավորվող հրթիռները, հրապարակել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը ավելի վաղ հաստատել էր, որ հոկտեմբերի 19-ին Արցախի ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանման խոցած անօդաչուն ևս թուրքական Bayraktar TB2 մարտական ԱԹՍ էր:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել էր, որ պատերազմի ընթացքում Արցախի պաշտպանության բանակը շուրջ 1 տասնյակ « Bayraktar » թուրքական անօդաչու թռչող սարքեր է խոցել:

Армия обороны Арцаха уничтожила еще один Bayraktar TB2
Армия обороны Арцаха уничтожила еще один турецкий беспилотный летательный аппарат Bayraktar TB2. Как сообщает Арменпресс, фотографии останков БПЛА, на которых видны также управляемые ракеты МАМ, опубликовала пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
Ранее в Минобороны Армении подтвердили, что уничтоженный Армией обороны Арцаха 19 октября беспилотный летательный аппарат являлся турецким ударным БПЛА Bayraktar TB2.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сообщил, что во время войны Армия обороны Арцаха уничтожила около десятка турецких беспилотников «Bayraktar».