Արցախի նախագահը պատգամավորներին ներկայացրել է ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը
Արցախի նախագահը պատգամավորներին ներկայացրել է ադրբեջանա-թուրքական
ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 20-ին ընդունել է ՀՀ Ազգային Ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներին՝ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արվախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը ներկայացրել է ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և նշել, որ այն ծավալապաշտական նկրտումները, որոնք ունեն Ադրբեջանի գործող իշխանությունները, պետք է անպայման քաղաքական գնահատական ստանան:
Անդրադառնալով ռազմաճակատում տիրող դրությանը՝ նախագահն ընդգծել է, որ առաջնագծի ողջ երկայքնով ռազմագործողությունները ինտենսիվ կերպով շարունակվում են, ընդ որում՝ առավել ծանր մարտերն ընթանում են Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձոր, Կովսական և Միջնավան համայնքների տարածքներում:
Իր հերթին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը բոլոր հնարավոր միջոցներով կանգնած է Արցախի կողքին և, որպես Արցախի անվտանգության երաշխավոր, իրականացրել և իրականացնելու է դրանից բխող յուրաքանչյուր անհրաժեշտ գործողություն:

Artsakh President introduces Armenia’s MPs on situation caused by Azeri-Turkish aggression
STEPANAKERT, OCTOBER 20, ARMENPRESS. President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan received today Members of Parliament of Armenia from the ruling My Step faction led by Speaker of Parliament Ararat Mirzoyan, the Presidential Office told Armenpress.
The President of Artsakh introduced the MPs on the situation caused by the Azerbaijani-Turkish aggression and stated that the expansionary aspirations of the Azerbaijani authorities should receive a political assessment.
As for the situation in the battlefield, the President said the military operations continue intensively along the line of contact, moreover heavy battles are taking place in Ishkhanadzor, Kovsakan and Mijnavan communities’ territories in Kashatagh region.
In his turn the Speaker of Parliament of Armenia stated that Armenia stands by Artsakh with all possible means, and as the security guarantor of Artsakh, it has carried out and will carry out all necessary actions deriving from it.