Մնացականյանը Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարին է ներկայացրել ԼՂ հակամարտության գոտում տիրող իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան-Իվ Լը Դրիանին ներկայացրել է հոկտեմբերի 17-ին հումանիտար զինադադարի շուրջ ձեռքբերված պայմանավորվածությունից հետո Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում տիրող իրավիճակը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարությունը:
«Նախարար Մնացականյանը, բարձր գնահատելով Ֆրանսիայի և նախագահ Մակրոնի անձնական ներդրումը զինադադարի շուրջ պայմանավորվածության ձեռքբերման գործում,  արձանագրեց, որ Ադրբեջանի ռազմական-քաղաքական ղեկավարությունը հերթական անգամ հրաժարվեց իրականացնել իր իսկ կողմից ստանձնած հանձնառությունը և շարունակում է լայնամասշտաբ ռազմական ագրեսիան Արցախի դեմ»,- ասված է հայտարարությունում:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Մնացականյանը վերահաստատել է Հայաստանի հանձնառությունը կրակի դադարեցման ռեժիմի ամրապնդմանը և հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը:

Zohrab Mnatsakanyan presents to French FM the situation in NK conflict zone
YEREVAN, OCTOBER 19, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan presented the situation in Nagorno Karabakh conflict zone following the October 17 agreement on humanitarian ceasefire to French FM Jean-Yves Le Drian, ARMENPRESS was informed from MFA Armenia.
Minister Mnatsakanyan highly appreciated the personal contribution of French President Emmanuel Macron to the achievement of the agreement on the humanitarian ceasefire and recorded that the military-political leadership of Azerbaijan once again refused to fulfill it and continues the large-scale aggression against Artsakh.
FM Mnatsakanyan reaffirmed Armenia’s commitment to the reinforcement of the ceasefire regime and the peaceful settlement of the conflict.