Արցախի ՀՕՊ-ը հակառակորդի Սու-25 է խոցել. Թուրքական F-16-երը դարձյալ աջակցում են Ադրբեջանին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Պաշտպանության բանակի հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումները հակառակորդի Սու-25 գրոհիչ ինքնաթիռ են խոցել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Թուրքիայի ռազմաօդային ուժերի F-16 կործանիչների պատսպարմամբ ադրբեջանական օդուժը սահմանի երկայնքով կիրառում է Սու-25 գրոհիչ ինքնաթիռներ։ Արցախի ՊԲ ՀՕՊ ստորաբաժանումները հյուսիսարևելյան ուղղությամբ խոցել են հակառակորդի մեկ միավոր Սու-25 գրոհիչ»,- գրել է Ստեփանյանը:
Սեպտեմբերի 29-ին Հայաստանի Հանրապետության օդային տարածքում թուրքական F-16 ինքնաթիռի կողմից խոցվել է հայկական ՍՈՒ-25 ինքնաթիռը, օդաչուն զոհվել է:

ПВО Арцаха сбила Су-25 противника: турецкие F-16 продолжают помогать Азербайджану
Подразделения ПВО Армии обороны Арцаха сбили штурмовик противника Су-25. Как сообщает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян.
“Азербайджанские военно-воздушные силы вдоль всей границы под защитой турецких истребителей F-16 используют штурмовики Су-25. Подразделения ПВО Армии обороны Арцаха в северо-восточном направлении нанесли удар по одному из штурмовиков Су-25 противника”, - написала Степанян.
29 сентября в воздушном пространстве Республики Армения турецким самолетом F-16 был сбит армянский истребитель Су-25, пилот погиб.