Արցախի ՀՕՊ-ը հակառակորդի Սու-25 է խոցել. Թուրքական F-16-երը դարձյալ աջակցում են Ադրբեջանին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Պաշտպանության բանակի հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումները հակառակորդի Սու-25 գրոհիչ ինքնաթիռ են խոցել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Թուրքիայի ռազմաօդային ուժերի F-16 կործանիչների պատսպարմամբ ադրբեջանական օդուժը սահմանի երկայնքով կիրառում է Սու-25 գրոհիչ ինքնաթիռներ։ Արցախի ՊԲ ՀՕՊ ստորաբաժանումները հյուսիսարևելյան ուղղությամբ խոցել են հակառակորդի մեկ միավոր Սու-25 գրոհիչ»,- գրել է Ստեփանյանը:
Սեպտեմբերի 29-ին Հայաստանի Հանրապետության օդային տարածքում թուրքական F-16 ինքնաթիռի կողմից խոցվել է հայկական ՍՈՒ-25 ինքնաթիռը, օդաչուն զոհվել է:

YEREVAN, OCTOBER 12, ARMENPRESS. The Artsakh Air Defense units have shot down one Azerbaijani SU-25 attack aircraft as the Azeri military has deployed the warplanes in the attacks on Artsakh.
Armenian Defense Ministry spokesperson Shushan Stepanyan said the Azeri air force SU-25s are operating with the air support of Turkish Air Force F-16s.
“The Azerbaijani air force operates Su-25 fighter jets along the border with the air support of Turkish Air Force F-16 fighter jets.
Air Defense units of Defense Army of Artsakh shot down one Su-25 attack aircraft in the north-eastern direction,” she said.