Ստեփանակերտում հրթիռակոծության ժամանակ վիրավորված փրկարարի կյանքը չի հաջողվել փրկել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը և նախարարության բոլոր աշխատակիցները խորապես սգում են Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության փրկարար ուժերի վարչության հրշեջ-փրկարար մասի 3-րդ պահակախմբի վարորդ-փրկարար, ավագ ենթասպա Հովիկ Յուրիի Աղաջանյանը մահը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ ԱԻՆ-ը տեղեկացնում է, որ Հովիկ Աղաջանյանի կյանքի համար օրեր շարունակ պայքարեցին Ստեփանակերտի, ապա նաև Երևանի «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի բժիշկները:
«Ցավոք, նրա կյանքը չհաջողվեց փրկել: Նա վիրավորվել էր հոկտեմբերի 2-ին, ժամը 13։45-ի սահմաններում Ստեփանակերտ քաղաքի հրթիռակոծության ժամանակ, երբ, մասնավորապես մասամբ վնասվել էր ԱԻ ՊԾ վարչական տարածքը: Մեր խորին վշտակցությունը Հովիկի ընտանիքին, նրա հարազատներին ու գործընկերներին»,-ասված է հաղորդագրությունում:

Жизнь спасателя, раненного при ракетном обстреле Степанакерт, не удалось спасти
Министр по чрезвычайным ситуациям Феликс Цолакян и все сотрудники министерства скорбят о гибели старшего прапорщика 3-й гвардии пожарно-спасательного отряда Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха Овика Юрьевича Агаджаняна. Как передает «Арменпресс», МЧС  Армении сообщило, что врачи Степанакертского, а затем и ереванского медицинского центра “Эребуни” в течение нескольких дней боролись за жизнь Овика Агаджаняна.
“К сожалению, его жизнь не удалось спасти. Он был ранен 2 октября около 13:45 во время ракетного обстрела Степанакерта, когда  был частично поврежден административный корпус МЧС. Мы приносим наши глубочайшие соболезнования семье, родным и коллегам Овика”, - говорится в сообщении МЧС.